O Ülkede ‘Bitcoin Vadisi’ Başlatıldı!

bitcoin şehri

Honduras’taki ilk bitcoin şehri olan Bitcoin Valley, Santa Lucia’da faaliyete geçti. Bölgedeki işletmeler ödemeler için bitcoin kabul edecek. Yerel bir işletme sahibi, “Santa Lucia’da hepimiz bu projeye katılacağız… Bitcoin’i kabul etmek bizi başka bir pazara açacak ve daha fazla müşteri kazanacak” dedi.  Bitcoin Vadisi: Honduras’taki İlk Bitcoin Şehri!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin Vadisi: Honduras’taki İlk Bitcoin Şehri!

Honduras‘taki ilk bitcoin şehri olan Bitcoin Valley, başkent Tegucigalpa’dan 20 dakika uzaklıkta bulunan küçük Honduras turizm kasabası Santa Lucia’da faaliyete geçti. Girişim, Blockchain Honduras, Guatemala kripto para borsası Coincaex, Honduras Teknoloji Üniversitesi, Decentral Academy ve Santa Lucia belediyesi tarafından ortaklaşa geliştirildi. Blockchain Honduras Perşembe günü Bitcoin Vadisi’nin lansmanını duyurdu.

Birkaç ticari kuruluşun faaliyet gösterdiği Santa Lucia’daki Los Robles alışveriş meydanının sahibi Cesar Andino, ABD doları ve Honduras lempirasına ek olarak bitcoin kabul edecek. Geçen hafta La Prensa yayınına verdiği demeçte, kripto para birimini kabul etmesine izin verecek bir satış noktası (POS) cihazı almayı beklediğini söyledi ve ekledi:

”Santa Lucia’da hepimiz bu projeye katılacağız… Bitcoin’i kabul etmek bizi başka bir pazara açacak ve daha fazla müşteri kazanacak.”

“Küreselleşmek zorundayız. Kendimizi teknolojiye kapatamayız ve diğer ülkeler bunu yapıyorken geride kalamayız” dedi.

Önerilen Makaleler

Blockchain Honduras’ın kurucusu ve Orta Amerika Kripto Para Birimi Kullanıcıları Birliği’nin (Acucrip) temsilcisi Carlos Leonardo Paguada Velasquez, Bitcoin Vadisi’nin resmi lansmanından birkaç gün önce yayına şunları söyledi: ”Yaklaşık 60 işletme Bitcoin Vadisi projesine başlayacak.”

Bu işletmelerin sahiplerinin, Decentral Academy tarafından bitcoin kullanımı ve arkasındaki teknoloji hakkında eğitim aldıklarını kaydetti.

Örneğin, bir aile Santa Lucia’daki bir restoranda pupus satın alırsa ve bitcoin ile ödeme yaparsa, lempiralardaki eşdeğer satın alma tutarının ailenin bitcoin cüzdanından düşüleceğini söyledi. Coincaex BTC alacak ve ödemeyi lempiras cinsinden restorana aktaracak. “İşletme sahipleri bitcoin almayacak. Coincaex’ten lempira alacaklar” diye açıkladı.

Teknoloji Üniversitesi’nde profesör olan Ruben Carbajal Velazquez, Reuters tarafından şunları söyledi: “Santa Lucia’nın topluluğu, kripto para birimlerini kullanmak ve yönetmek, bunları bölgedeki farklı işletmelerde uygulamak ve kripto turizmi üretmek için eğitilecek.”

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.