NFT Almanın Yeni Yolları ! Bilmeniz Gereken Noktalar !

Abone Ol 

NFT’ler bildiğiniz üzere kripto ekosisteminin vazgeçilmez parçası . Bu devasa ekosistem her geçen gün büyümeye devam ederken , kullanıcılar NFT almak için bazı sorulara cevaplar arıyor . Bu yazımızda NFT’ler hakkında bilmeniz gereken tüm terimleri ve alım-satım yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz . Hazırsanız başlayalım !

Öncelikle NFT’ler hakkında kısa bir bilgi tazelemesi yapmak istiyorum . Bu sayede başlangıç noktasında sağlam adımlar atmış olacağız .

İçerik Rehberi

NFT Nedir ?

Benzersiz token (NFT), blockchain üzerinde eşsiz bir varlığı temsil eden bir dijital token türüdür. Bunlar tamamen dijital varlıklar veya gerçek dünya varlıklarının tokenlaştırılmış versiyonları olabilir. NFT’ler birbiriyle değiştirilemediğinden, dijital dünyada gerçeklik ve mülkiyetin kanıtı işlevini görür. NFT’ler bir resim , video , logo , müzik , ses hatta internet sitesi bile olabilir . NFT ‘ler kripto ekosisteminin ve blockchain teknolojisinin ayrılmaz bir parçası . Ve gün geçtikçe gerçek değerleri hakkında baya konuşacağımıza eminim.

Aklınızdaki soruyu biliyorum ! Peki NFT’yi nereden alacağız ? Tabi ki dünyanın en çok kullanılan en güvenilir NFT platformu , Binance NFT üzerinden . Hala lider Kripto Para , NFT , Fan Token borsasında kaydınız yoksa aşağıdaki bağlantı üzerinden ömür boyu %20 komisyon indirimiyle kaydolabilirsiniz .

Dünyanın en seçkin ve lider NFT platformuna , BURADAN kaydınızı başlatabilir ve Ömür Boyu %20 Komisyon İndiriminden yararlanabilirsiniz . Şimdi Binance’lı olmanın tam zamanı !

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra , şimdi sizi Binance NFT ile tanıştırmanın tam zamanı .

Binance NFT Nedir ?

Tüm ürün ve hizmetleriyle liderliği kimseye bırakmayan Binance , NFT dünyasında yeni bir sayfa açmayı başardı . Lider marka  , Binance NFT platformuyla kullanıcılara en yüksek likidite , premium koleksiyonlar , en düşük komisyon oranlarıyla eşsiz bir NFT Pazar Yeri sunuyor .

Tabi ki bunlarla sınırlı değil . Binance NFT ‘nin lider ve en çok tercih edilen NFT platformu olmasının belirli nedenleri var .

Kolay Kullanım

Binance , her bir ürün ve hizmeti birbirine bağlı bir şekilde devasa bir ekosistem inşa etmiştir . İşte bu yüzden Binance borsasında hangi ürün ve hizmeti kullanmak isterseniz . Tek yapmanız gereken bir kere Binance borsasına kaydolmaktır . Kayıt işleminden sonra ekosistemde yer alan her bir ürün hizmet ( NFT , Fan Token , Staking , P2P , Earn , Otomatik Yatırım , Yinelenen Alım vb.) için ekstra başka bir hesap açmanıza gerek yok .

Tüm bunların yanı sıra Binance NFT ‘de tabi ki Türkçe dil desteğinden tutun en ince ayrıntısına kadar kategorize edilmiş bir platform sizleri bekliyor . Ayrıca Binance NFT Mini ile kullanıcılar tüm işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor .

Güvenlik

Binance borsasının lider olmasında bir diğer faktör ise güvenlik . Çoğu karşılaştırma sitelerinde kripto para borsaları , NFT borsaları arasında en güvenilir seçilen Binance , kullanıcıların herhangi bir problemle karşılaşmaması için çeşitli güvenlik önlemleri almaktadır . İşte o güvenlik önlemleri ;

En Düşük Komisyon Oranı

NFT platformunda yer alan komisyonlar o kadar fazla olabiliyor ki bazen satın alınan NFT’nin fiyatına yaklaşıyor . Kimse fazla komisyon ödemek istemez . Çoğu NFT platformlarında komisyon oranları %8 civarındayken sadece Binance NFT platformunda %1 ‘dir . Bu ise Binance tarafından üreticiye verilen isim hakkı bedelidir .

Lider Likidite ve Hacim

Binance dünya üzerinden en çok kullanıcıya ve işlem hacmine sahip kripto para borsasıdır . Bu da onu NFT platformunda da milyonlarca kullanıcıya ve yüksek likiditeye sahip olduğunun göstergesidir . Örneğin bir NFT aldığınız satmak istediğiniz zaman aylarca orada öyle durmasını bekler misiniz ? Kesinlikle hayır değil mi !

Binance NFT platformu 180’den fazla ülkede ve 60 milyondan fazla kullanıcı ile bağlantı kurmanıza olanak sağlar .

Çoklu Ağ Desteği

Yazının bu kısmında artık NFT ‘ninizi Binance ‘a aktarmanın zamanı geldiğini düşünüyorsunuz , farkındayım . Lider NFT platformu BSC ve ETH ağlarında NFT yatırımını desteklemektedir .

Yalnızca Onaylanmış Koleksiyonlar , Binance NFT platformuna aktarabilir . 

Dünyanın En Geniş NFT Gamı

Kimileri spor sever , kimileri sanat , kimileri de oyun sever . Her kişi farklı hobilere sahip olduğu gibi farklı NFT koleksiyonlarına da meraklı olabilir . Bu yüzden Binance NFT en yüksek seviyede , premium iş birlikleri ile sizlere çeşitli yelpazede NFT koleksiyonları sunmaktadır.

Tüm Ekosistem ile Entegre

Binance NFT platformunda alım yada satış yaptığınız zaman bakiye Binance cüzdanınıza yansıtılır . Tüm ürünler ve hizmetler birbirine entegre olduğu için tek sahip olmanız gereken şey Binance hesabıdır .

Hazırsanız Binance NFT ‘de bir NFT almanın yollarını sizler için derledik . Bu sayede doğru NFT koleksiyonunuza ulaşmanın yollarını keşfedeceksiniz !

NFT Almanın Yeni Yolları (Video Rehber)

Binance NFT ‘de aradığınız NFT ‘yi alabilmeniz için bazı yöntemler mevcuttur . Bu eşsiz filtreleme ve gelişmiş kullanıcı ara yüzü üzerinden mobil yada web site üzerinden istediğiniz koleksiyona ulaşmak artık çok kolay .

 

 • Binance NFT Pazarını keşfederek NFT’ler bulabilir veya [Oluşturulanlar], [Toplananlar] ve [Favoriler] kısmından belirli üreticilerin profillerini arayabilirsiniz.
 • Eğer bir NFT/Gizemli Kutu listeli ise, sabit fiyatla doğrudan alabilir veya bir NFT müzayedesine katılabilirsiniz. Eğer NFT/Gizemli Kutu listelenmişse satıcıya bir teklifte bulabilirsiniz. Nasıl bir NFT alacağınızı buradan öğrenin.
 • Binance NFT’de iki tür NFT koleksiyonu bulunur. Prömiyer koleksiyonlar Binance NFT ile işbirliği içerisinde oluşturulur. Standart koleksiyonlar Binance NFT tarafından doğrulanmamıştır.
 • Pazar, sıralama tahtası, koleksiyon sayfası, NFT detay sayfaları ve kullanıcı profillerinde, Prömiyer koleksiyonlar ismin yanındaki turuncu bir tik ile belirtilir. Standart koleksiyonlarda turuncu tik yoktur.
 • Eğer ilk NFT’nizi almakla ilgileniyor ancak kaliteli projeler bulmakta zorlanıyorsanız, NFT’leri Binance NFT’deki en iyi satışlar, koleksiyonlar ve içerik üreticiler açısından sıralayan sıralama tahtasını kullanabilirsiniz.
 • Dahası, her bir NFT projesinin değerini görebilmeniz için her bir sıralama tahtasında Taban Fiyatı, Hacim, Ürünler ve Son Fiyatın bir genel bakışını da mevcut .
 • Farklı nadirlik seviyelerinden NFT’leri keşfetmek ve sürpriz veya nadir bir NFT’yi daha düşük bir fiyat ile açmak için Gizemli Kutular sayfasını ziyaret edebilirsiniz .
 • Binance NFT’de Bir NFT Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  Bir NFT ‘yi seçmek zor olabilir . NFT ‘nin fiyatı hakkında herhangi bir bilginiz olmayabilir . Fakat lider NFT platformu Binance NFT ‘de tüm koleksiyonların fiyat performansını ortaya çıkaran NFT bilgileri bulunmaktadır . Bunu daha iyi anlayabilmeniz adına sizlere bir örnek NFT koleksiyonu ile anlatmak istiyorum .  Örnek NFT koleksiyonumuz Rh!nox !

  NFT Taban Fiyatı Nedir?

  Bir koleksiyonun taban fiyatı, bir NFT koleksiyonuna girmek için gereken minimum fiyattır . Aşağıda yer alan görselde Koleksiyon için sunulan taban fiyatı görebilirsiniz . Bu sayede koleksiyon fiyat performansı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz .

  Tavan Fiyatı

  Koleksiyondaki en yüksek fiyatlı NFT veya bir NFT’nin satıldığı en yüksek fiyat. Tavan fiyatından satın almak yüksek riskli ancak yüksek ödüllü bir NFT alım-satım stratejisi olarak görülebilir.

  Tahmini Piyasa Değeri

  7 günlük ortalama alım-satım fiyatını koleksiyonun toplam arzı ile çarptığınız zaman ortaya çıkan sonuç .

  Arz

  Arz, bir koleksiyondaki NFT miktarıdır. Sınırlı sayıda sunulan NFT koleksiyonları fiyat performans açısından çok değerlenebilir . Seçtiğiniz NFT koleksiyonun ana sayfasında bu bilgi sizlere sunulur . Örneğin Rh!nox NFT koleksiyonu 10.000 adet ile sınırlıdır .

  Satış

  NFT satışlarının sayısı yatırımcılara bir NFT koleksiyonuna dair geçmiş ve gelecek ilgiyi ölçme şansını verir.

  1. Sıralama sayesinde en iyi koleksiyonların , en iyi satışların ve içerik üreticilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz .
  2. NFT koleksiyonun , en iyi içerik üreticilerin kaç kere satış yaptığının göstergesidir .
  3. Zamanı Günlük , Haftalık , Aylık ve Tüm zamanlar olarak filtreleyebilirsiniz .

  Nadirlik

  Bir NFT’nin nadirliği, bir koleksiyondaki NFT’nin sahip olduğu özellik ve nitelikler tarafından belirlenir. Bu ölçüt aynı zamanda bir NFT’yi elde etmenin ne kadar zor olduğu ile de ilgilidir . Bildiğiniz üzere bazı koleksiyonlarda yer alan NFT ‘ler çeşitli aksesuar , giysi , arka plan rengine göre fiyat değişkenliği gösterebiliyor . Standart NFT’ler daha sade olabiliyorken premium düzeye ulaştıkça farklı şekiller , nesneler eklenebilir .

  Tüm bunların yanı sıra Binance bir NFT ‘nin nadirliğini daha iyi anlayabilmeniz için SSR , SR , R ve N nadirlik seviyeleri ile kullanıcıların koleksiyon hakkında bilgi sahibini olmasını ister . Bu sayede fiyat performans yada NFT ‘nin gerçek değeri anlaşılabilir . İşte size bir örnek ; 

  Aşağıda gizemli kutularda yer alan NFT’lerin çıkma olasılığı bildiriliyor .

  • Bulabileceğiniz dört çeşit NFT vardır: Çok Çok Nadir (SSR)Çok Nadir (SR)Nadir (R) ve Normal (N).

  Şimdi Dünyanın En Büyük NFT Pazarına Katılmanın Tam Zamanı ! Bir Binance.com hesabına kaydolarak veya Binance kripto alım satım uygulamasını indirerek başlayın . 

  Binance Haber , Duyuru , Etkinliklerinden Haberdar Ol !
  Binance Twitter
  Binance Telegram

  Sosyal Medya'da Bilgi Kripto !

  Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !