Michael Saylor, Bitcoin İle İlgili Neler Söyledi?

Bitcoin Michael Saylor

Bitcoin, Salı günü, yazılım firması MicroStrategy Inc’i Bitcoin destekli bir krediye karşı daha fazla token paylaşmaya veya bazı büyük varlıklarının satışını tetiklemeye zorlayarak kırılgan kripto para piyasalarını sınırlayan bir fiyat seviyesine yaklaştı. Michael Saylor, Bitcoin İle İlgili Neler Söyledi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Michael Saylor, Bitcoin İle İlgili Neler Söyledi?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Salı günü yaptığı açıklamada, yazılım firmasının, tokenin kaldıraçlı pozisyonunda olası tasfiye korkularını tetikleyen seviyelere düşmesinin ardından Bitcoin fiyatlarındaki oynaklığa dayanabileceğini söyledi.

Bitcoin’de agresif bir yatırımcı olan MictroStrategy, Mart ayında kripto bankası Silvergate Capital’den 205 milyon dolar borç aldığını ve üç yıllık kredinin çoğunlukla 19.466 bitcoin’e karşı güvence altına alındığını söyledi.

MicroStrategy Başkanı Phong Le, Mayıs ayındaki web yayınında, Bitcoin fiyatı yaklaşık 21.000 doların altına düşerse, bunun bir “marj çağrısı” veya ekstra sermaye talebini tetikleyeceğini söyledi.

Bitcoin, 22.000 $ civarında sabitlenmeden önce Salı günü bu seviyenin altına 20.816,36 $’a düştü. Tipik olarak bir marj tamamlama çağrısı, daha fazla sermaye sağlayarak veya kredinin teminatını nakde çevirerek karşılanır.

Fiyat hareketlerinin MicroStrategy için herhangi bir sonucu olup olmadığı veya firmanın krediyi güvence altına almak için daha fazla bitcoin veya nakit sağlayıp sağlamadığı belirsizdi. Şirket, yorum taleplerine yanıt vermedi.

İcra Kurulu Başkanı Saylor Salı günü bir tweet’te, MicroStrategy “volatilite öngördü ve bilançosunu zorluklarla #HODL’ye devam edebilecek şekilde yapılandırdı” dedi.

Önerilen Makaleler

Silvergate’in bir sözcüsü, Reuters’in yorum taleplerini reddetti.
MicroStrategy hisseleri, kripto varlıklarındaki gerilemeye paralel olarak Pazartesi günü %25 ve %17’lik düşüşün ardından Salı günü %6 yükseldi ve Silvergate Salı günü %3 kazandı.

MicroStrategy’den Le, Mayıs ayında, firmanın ekstra teminat olarak kullanabileceği 95.643 “hükümsüz bitcoin”e sahip olduğunu söyledi. Bitcoin‘in 22.254 dolarlık son işlem fiyatına dayanarak, bu madeni paraların değeri 2,1 milyar dolardı.

“Teminat paketine daha fazla Bitcoin katkıda bulunabiliriz, bu yüzden… bir marj çağrısı durumuna girmeyiz” dedi.

BTIG’de dijital varlık araştırması başkanı Mark Palmer, MicroStrategy’yi varlıklarını azaltmaya zorlayan bir marj çağrısı riskini küçümsedi. “MicroStrategy’nin herhangi bir bitcoin hissesini satması gerekeceği bir durum görmüyoruz” dedi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.