Ana SayfaBitcoin HaberleriMeksika Bitcoin Yasal İhalesini Yapmayı Mı Düşünüyor?

Meksika Bitcoin Yasal İhalesini Yapmayı Mı Düşünüyor?

spot_img

Blockstream’deki eski bir STK olan Samson Mow, üç ayrı küresel yargı alanının Bitcoin’i benimseme isteklerini detaylandırdı. Meksika bunlardan biri ve ülke başkanı Mow’u bu fikri düşünmek için kendisiyle görüşmeye davet etti. Meksika Bitcoin Yasal İhalesini Yapmayı mı Düşünüyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Meksika Bitcoin Yasal İhalesini Yapmayı mı Düşünüyor?

Samson Mow, Blockstream’den ayrıldıktan sonra geçen ayı Bitcoin 2022 konferansında sahnede “Bitcoin ulus devletinin benimsenmesi” üzerinde nasıl çalıştığını vurguladı.

Ayrıca, Bitcoin’in oluşum bloğunun oluşturulduğu tarihten sonra adlandırılan bir Bitcoin teknoloji firması olan “Jan 3” ü kurdu.

Programcının varlığı, Honduras adası Roatán’da özel olarak kontrol edilen büyüyen bir şehir olan Prospera gibi bölgelere yayıldı. Şehrin başkanı Joel Bomgar, Bitcoin’in Prospera’da yasal ihale olarak kabul edildiğini doğruladı.

“Bu, Bitcoin üzerinde sermaye kazancı vergisi olmadığı anlamına gelir, Bitcoin kullanarak özgürce işlem yapabilirsiniz ve yargı yetkisine Bitcoin’de vergi ve ücret ödeyebilirsiniz.”

Önerilen Makaleler

Prospera ayrıca Honduras’taki diğer şehirlerin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri dışındaki işletmelerin kendi yetkisi dahilinde Bitcoin tahvilleri ihraç etmesine izin verecek. Bunlar, Samson Mow ile ortaklaşa geliştirilen El Salvador‘un Bitcoin tahvillerine benzer şekilde çalışacak.

İkincisi, Portekizli özerk Madeira birimi, kripto para birimini “kabul etmeyi” amaçlıyor. Bomgar’ın sözlerini takiben, Madeira Başkanı Miguel Albuquerque kalabalığa Bitcoin’in yanı sıra geleceğe inandığını bildirdi.

Albuquerque, Bitcoin‘i yasal ihale yapmaktan bahsetmedi, ancak kendi bölgesindeki Bitcoin’cilerin varlığı satın alırken veya satarken vergi ödemek zorunda olmadığını söyledi. Ayrıca “harika bir Bitcoin ortamı” oluşturmak için çaba göstermeye devam edeceğini de iddia etti.

Son olarak ise, Senatör Indira Kempis, Meksika’nın Bitcoin’i kabul etme hırsları hakkında bir güncelleme yaptı. Geçen ay Kempis , yalnızca El Salvador’dan sonra ikinci olan Meksika’da kripto para birimlerini yasal ihale haline getirmeyi planladığını belirtti .

Senatör, mali katılımı ve eğitimi Meksikalılar için temel bir hak haline getirecek öneriler üzerinde çalışıyor. Ayrıca, Mow’un “Bitcoin yasası” olarak adlandırdığı fintech ve para yasasıyla ilgili düzenlemeleri değiştirmek için çalışıyor.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar