Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Madenciliği Daha Yeşil Olabilir!

Bitcoin Madenciliği Daha Yeşil Olabilir!

spot_img

Bitcoin, yüksek güç tüketimi nedeniyle defalarca eleştiriliyor. Kara para aklama iddialarının yanı sıra en büyük saldırı noktası enerji dengesi. Bitcoin Madenciliği Daha Yeşil Olabilir !

Bitcoin Madenciliği Daha Yeşil Olabilir !

Geçmişte, büyük madencilik şirketleri yerlerini elektriğin kaynağına göre değil, neredeyse yalnızca elektriğin fiyatına göre seçiyordu. Bu aynı zamanda otoriter rejimlere ve şüpheli bir elektrik karışımına sahip ülkeleri, fiyat doğru olduğu sürece madencilik şirketleri için ilginç hale getirdi. Son yıllarda burada bir yeniden düşünme oldu: Sürdürülebilirlik, elektrik tüketiminin azaltılması ve yenilenebilir enerjilerin kullanımı dünya çapında ,  kripto para madenciliğini de büyük ölçüde etkiliyor. Siyasetin ve ESG alanının madencilik şirketleri üzerindeki baskısı artıyor. Hem Biden yönetimi hem de AB, yasakları göz önünde bulundurarak enerji yoğun kripto madencilerine sürekli olarak detaylı inceleme başlatıyor .

Diğer Haberler

Enerji Tüketimi ve Bilgi İşlem Gücü

Güç tüketimi, giderek daha popüler hale gelen siber para birimlerini ararken özellikle yüksektir: çünkü kripto madenciliği yalnızca dijital paraları “kazmayı” içermekle kalmaz, aynı zamanda madeni paraların işlemleri blok zincirinde doğrulanır. Son derece karmaşık matematiksel görevler, yüksek performanslı bilgisayarlarda çözülmelidir.

Bu sözde çalışma kanıtı yöntemi (PoW), işlemlerin hatasız yapıldığını kanıtlar. Bu bilgi işlem gücü, bilgisayarları soğutmak için de çok büyük miktarda enerji gerektirir. Bu nedenle, elektrik maliyetlerini düşürmenin yanı sıra, daha fazla kaynak tasarrufu sağlayan Optik İş Kanıtı (oPoW) gibi blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için alternatif yöntemler tartışıldı. Bununla birlikte, şu anda yönetim kurulu genelinde yeni madencilik yöntemlerinin kullanılıp kullanılmayacağı belirsiz. Bu nedenle, bir yer seçerken elektrik fiyatı belirleyici olmaya devam ediyor.

Çoğu ülkelerde yer alan elektrik kesintileri yüzünden madenciler zor günler yaşarken , bir yandan Bitcoin dünya üzerinden benimsenmeye devam ediyor !

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar