Ana SayfaAltcoin HaberleriMaker Coin Nedir ? MKR Coin Teknik Analiz , Yorum ve Geleceği...

Maker Coin Nedir ? MKR Coin Teknik Analiz , Yorum ve Geleceği !

spot_img

Maker (MKR), MakerDAO ve Maker Protocol’ün (sırasıyla merkezi olmayan bir organizasyon ve her ikisi de Ethereum blok zincirine dayanan bir yazılım platformu ) yönetişim belirtecidir ve kullanıcıların DAI stabilcoin’i yayınlamasına ve yönetmesine olanak tanımaktadır. Peki tam olarak Maker Coin Nedir ? MKR Coin Teknik Analiz , Yorum ve Geleceği !

Maker Coin Nedir ?

İlk olarak 2015 yılında tasarlanan ve Aralık 2017’de tamamen başlatılan Maker, görevi ABD dolarına yumuşak sabitlenmiş istikrarlı bir değere sahip topluluk tarafından yönetilen merkezi olmayan bir kripto para birimi olan DAI’yi işletmek olan bir projedir.

MKR tokenları, DAI’yi yöneten kuruluş için bir tür oy payı görevi görür; sahiplerine temettü ödemezlerken, sahiplerine Maker Protocol’ün geliştirilmesi üzerinde oy hakkı verirler ve DAI’nin başarısına göre değer kazanmaları beklenir.

Maker ekosistemi, merkezi olmayan finans ( DeFi ) sahnesindeki en eski projelerden biridir : Ethereum gibi akıllı sözleşme özellikli blok zincirlerin üzerine merkezi olmayan finansal ürünler inşa etmeyi amaçlayan endüstridir.

Ekim 2020 itibariyle DAI, en popüler sabit paralardan (fiyatları USD veya başka bir geleneksel para birimine sabitlenen kripto para birimleri) biridir. 800 milyon doları aşan piyasa değeriyle 25. en büyük kripto para birimidir ve piyasadaki en büyük sabit para olan USDT‘den daha aktif adreslere sahiptir.

MKR’nin benzersiz önerisi, sahiplerinin DAI’yi yönetme sürecine doğrudan katılmalarına izin vermesi gerçeğinde yatmaktadır. Maker belirteçlerinin her sahibi, MKR hisselerinin boyutuna bağlı olarak oylama güçleri ile Maker Protokolünde bir dizi değişiklik üzerinde oy kullanma hakkına sahiptir. Sahiplerin oy kullanabilecekleri protokolün bazı yönleri şunlardır:

  • Protokole yeni teminat varlık türleri ekleyerek, kullanıcıların daha fazla DAI basmak için yeni kripto para birimleri göndermesine olanak tanır;
  • Mevcut teminat varlık türlerinin risk parametrelerinde değişiklik yapılması;
  • DAI Tasarruf Oranını Değiştirin: DAI tokenlarının sahipleri, onları özel bir sözleşmede kilitleyerek tasarruf elde edebilir ve Tasarruf Oranı bu sözleşmenin karlılığını etkiler;
  • Hedefi Maker ekosistemine güvenilir blok zinciri dışı veriler sağlamak olan varlıklar olan oracle’ları seçin;
  • Platforma yükseltmeler.

Piyasadaki en büyük sabit paralardan birinin yönetimine katılma yeteneği, MKR tokenlarına olan talebi yönlendiren ve buna bağlı olarak değerlerini etkileyen şeydir.

Maker Coin Nedir ? MKR Coin Teknik Analiz , Yorum ve Geleceği !

MKR’nin sistemden çıkarılması ve sistemden çıkarılması, DAI’nin diğer kripto para varlıkları tarafından her zaman tam olarak teminat altına alınmasını ve USD’ye olan yumuşak sabitinin korunmasını sağlamak için tasarlanmış karmaşık bir birbirine bağlı mekanizmalar sistemi tarafından yönetilir. Toplam MKR arzı üzerinde sabit kodlanmış bir sınır yoktur.

DAI’nin değeri, yeni DAI tokenlarını basarken kullanıcılar tarafından yatırılan ve sözde kasalarda saklanan diğer kripto para birimleri olan teminatla güvence altına alınır . Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmeler .

Fiyat düşüşleri sırasında, kasada depolanan kriptonun değeri, karşılık gelen DAI miktarını tam olarak teminat altına almak için yetersiz hale gelebilir. Bu durumda, Oluşturucu Protokolü, gelirlerini kasanın yükümlülüklerini karşılamak için kullandığı kasa içeriğinin tasfiyesini otomatik olarak başlatır. Tasfiye sırasında üretilen DAI miktarı yeterli değilse, Maker Protocol, kalan tutarı satmak ve karşılamak için yeni MKR tokenları basar ve böylece toplam arzı artırır. Maker Coin Nedir ?

Bununla birlikte, bazı durumlarda, açık artırmalardan yapılan DAI miktarı, tam teminatlandırma sağlamak için gerekli limiti aşıyor – daha sonra, Maker Protokolü tarafından MKR tokenlarını geri almak ve yakmak için kullanılıyor ve toplam arzlarını azaltıyor.

Bu nedenle, MKR arzı, piyasa koşullarına ve DAI ekosisteminin genel sağlığına bağlı olarak değişen dinamik bir değerdir. Ekim 2020 itibariyle, dolaşımdaki Maker token arzı yaklaşık 1 milyondur ve değeri 500 milyon dolardan fazladır.

MKR, bir ERC-20 belirtecidir, yani Ethereum blok zinciri tarafından çalıştırılır ve güvence altına alınır . Buna karşılık Ethereum, Ethash çalışma kanıtı işleviyle güvence altına alınmıştır .

Önerilen Makaleler

MAKER Coin Toplam Arzı Ne Kadar ?

MRC Toplam Arz : 977.631 MKR ‘ dir.

Maker’ın Kurucuları Kim ?

Daha büyük Maker ekosistemindeki ilk varlık olan MakerDAO, 2015 yılında Sealand, Danimarka’dan bir girişimci olan Rune Christensen tarafından kuruldu.

Christensen, Kopenhag Üniversitesi’nden biyokimya derecesi ile mezun oldu ve Kopenhag İşletme Okulu’nda uluslararası işletme okudu. MakerDAO’dan önce Try China uluslararası işe alım şirketini kurdu ve yönetti. Maker Coin nedir !

MKR Coin Nereden ve Nasıl Alınır ? 

MKR alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle söz konusu borsalara kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer hala kaydınız yoksa buradan Kayıt yaparak dünyanın en büyük Kripto para borsası olan Binance ‘ dan kolayca alım-satım yapabilirsiniz.!

MKR Coin Fiyat , Grafik ve Piyasa Değeri !

Bilgi Kripto sitesinde , kripto paraların canlı fiyatını görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . MAKER Coin Fiyat , Analiz , Yorum , Grafik , Hesap Makinesi , Piyasa Değeri ve daha fazlasına Buradan ulaşabilirsiniz !

[ccpw id=”15634″]

MKR Coin Yorum ve Geleceği ! 

MKR Coin Yorum Ve Geleceği !Son zamanlarda, MAKER  hızla çok gerçek bir fiyat zirvesine sıçradığı için fiyat değişikliği birçok kişiyi tamamen şok etti. Bir çok uzman gelecekte çoğu kripto para birimlerinin yükselişe geçeceğini iddia etse de , Kripto paralar için yasalar tam belirginleşmiş durumda değil . Ekonomide söz sahibi olan devletlerin , bu konulara hala çekimser yaklaşması gözden kaçmıyor . MKR Coin Geleceği ve Yorum !

MKR Coin Teknik Analiz ! 

MKR Coin Teknik Analiz , Maker kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu MKR alım-satım derecesini görebilirsiniz. ETH/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar. Bilgi Kripto Teknik analiz aracı sadece bilgilendirme aracı olup , yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. MKR Coin Teknik Analiz !

 

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar