Kripto Para Marjin İşlem Nedir ? Long ve Short Nedir ?

Kripto Para Marjin İşlem Nedir

Kripto ekosistemi bir çok kişinin takibinde olduğu ve günden güne daha fazla popülerleşerek bir çok yeni yatırımcıyı bünyesine katmaya devam etmektedir. Yatırımcıların bir çok işlem alternatifleri bulunmaktadır. Marjin işlemler deneyimli ve sabırlı yatırımcıların paralarını katladığı , acemi yatırımcıların tecrübesizlik ve Fomo ile iflas ettikleri ,bakiyelerinin sıfırlandığını görmeniz mümkündür. Kripto Para Marjin İşlem Nedir ? Long ve Short Nedir ? Kripto Para Marjin İşlem ! Kripto Para Marjin İşlem Nedir ? Kriptoda Long Nedir ? Kriptoda Short Nedir ? Kriptoda Marjin İşlem Ne Demek !

Kripto Para Marjin İşlem Nedir ?

Marjin işlemler , sisteme teminat vererek teminatınızın sizin seçtiğiniz katlarda işlem yapmanıza sağlayan ticaret türüdür. Yatırımcılar elindeki varlığın katları ile işlem açarak kar sağladığı gibi aynı şekilde katlarını kaybetmeleri mümkündür. Kaldıraç Marjin işlemlerin bir parçasıdır ve ‘ X ‘ gösterilmektedir. Örneğin 10x kaldıraç ile 10.000 dolarlık bir işlem yapmak istiyorsanız, %10’luk yani 1000 dolar sermaye sağlamanız gerekiyor. Kaldıraçlar 1x – 125 x arasında değişmektedir. Kısacası kaldıraç ile elinizdeki varlığı sisteme göstermiş olduğunuz teminat ile belirlediğiniz kaldıracın katları kadar işlem açmanızı olanak sağlayan bir ticaret türüdür. Kriptoda Marjin İşlem Ne Demek ? Kriptoda Long Nedir ?

short

Önerilen Makaleler

Long ve Short Nedir ?

Tahmin edebildiğiniz gibi Yükseliş ve Düşüş anlamına gelmektedir. Açmayı planladığınız işlemin giriş fiyatında itibaren anlık olarak yükseleceğini varsaydığınızda Long pozisyonu ile işlem açarak belirlediğiniz kaldıraç kadar vermiş olduğunuz teminat artmaya başlayacaktır. Long işleminiz giriş fiyatınızdan düşmeye başladığında ise aynı şekilde varlığınız azalmaya başlayacaktır. Short işlem ise düşüş ön görmüş olduğunu fiyattan işlem açtığınızda ise fiyat düştükçe varlığınız artmaya devam edecektir.  Marjin işlemlerde anlık dalgalanmalar ile paranızı katladığınız gibi anlık olarak ta varlığınızın iflas etmesi mümkündür. Burada dikkat etmeniz gerekenler ise risk iştahınızı kontrol etmek sabırlı olmak ve emin olmadığınız işlemlere girmemektir.

Göz At

Yeni Çıkacak Coinler Listesi
Yeni Çıkacak Fan Tokenler Nasıl Alınır ?
Kripto Para Haberleri
Altcoin Haberleri
Fan Token Fiyatları
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.