‘Kripto Kraliçesi’ FBI’ın En Çok Aranan Listesine Eklendi!

ABD’li yetkililer Perşembe günü yaptığı açıklamada, OneCoin adlı sahte bir kripto para birimini satarak yatırımcıları dolandırmakla suçlanan bir Alman vatandaşının FBI’ın en çok aranan on kaçak listesine eklendiğini söyledi.  ABD, 4 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İddiasıyla ‘Kripto Kraliçesi’ni En Çok Arananlar Listesine Ekledi!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ABD, 4 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İddiasıyla ‘Kripto Kraliçesi’ni En Çok Arananlar Listesine Ekledi!

ABD’li yetkililer Perşembe günü yaptığı açıklamada, OneCoin adlı sahte bir kripto para birimi satarak yatırımcıları dolandırmakla suçlanan bir Alman vatandaşının FBI’ın en çok aranan on kaçak listesine eklendiğini söyledi.

“Kripto Kraliçesi” olarak da bilinen Ruja Ignatova, Bulgaristan merkezli OneCoin Ltd’yi bir piramit şeması olarak çalıştırmak için 2019 yılında elektronik dolandırıcılık ve menkul kıymet dolandırıcılığı da dahil olmak üzere sekiz suçlamayla suçlandı. Savcılar, şirketin üyelere başkalarını değersiz bir kripto para birimi satın almaya ikna etmeleri için komisyon teklif ettiğini söylüyor.

Manhattan’daki en büyük federal savcı Damian Williams, “Kripto para biriminin ilk günlerinin çılgın spekülasyonlarından yararlanarak planını mükemmel bir şekilde zamanladı” dedi.

Önerilen Makaleler

4 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık

,Williams, OneCoin’i “tarihin en büyük Ponzi planlarından biri” olarak nitelendirdi. Williams, Ignatova’nın Amerikalı erkek arkadaşına ait bir daireyi arayıp OneCoin’e yönelik bir FBI soruşturmasıyla işbirliği yaptığını öğrendikten sonra 2017 yılının sonlarında ortadan kaybolduğunu söyledi. Bulgaristan’dan Yunanistan’a giden bir uçağa bindiğini ve o zamandan beri görülmediğini söyledi.

FBI’ın New York’tan sorumlu müdür yardımcısı Michael Driscoll, FBI’ın Ignatova’nın yakalanmasını sağlayacak bilgiler için 100.000 dolar ödül vereceğini söyledi.

Driscoll, Ignatova’nın nerede olabileceğine dair herhangi bir ipucu hakkında yorum yapmayı reddetti. Büro, halkın şüphelilerin yakalanmasına yardımcı olabileceğine inandığında, kaçakları en çok arananlar listesine ekler.

Driscoll gazetecilere verdiği demeçte, “Muazzam miktarda nakitle ayrıldı” dedi. “Para birçok arkadaş satın alabilir ve bundan faydalandığını hayal ediyorum.”

Ignatova, savcıların OneCoin için yaklaşık 400 milyon dolar akladığını söylediği eski bir şirket avukatı Mark Scott ile birlikte suçlandı. Scott, Manhattan federal mahkemesinde üç haftalık bir duruşmanın ardından kara para aklama ve banka dolandırıcılığı için komplo kurmaktan suçlu bulundu.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.