Instagram’ın NFT Planı!

Instagram, Solana, Ethereum Flow ve Polygon gibi en iyi platformlardan takas edilemeyen belirteçleri (NFT'ler) entegre etmeyi planlıyor.

Instagram, Solana, Ethereum Flow ve Polygon gibi en iyi platformlardan takas edilemeyen belirteçleri (NFT’ler) entegre etmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Instagram, Ethereum, Solana ve Diğerlerinin NFT’lerini Destekleyecek

Coindesk haberine göre, sosyal medya platformunun pazartesi gününden itibaren bir pilot plan açıklaması bekleniyor.

Söz konusu rapora göre, platform ABD’deki seçkin bir NFT meraklısı grubuna odaklanacak. Instagram’ın pilot uygulama sırasında tüm ağlardan NFT’leri destekleyip desteklemeyeceği belli değil. Platform ayrıca NFT’lerini görüntülemek için kullanıcılardan ücret almayacak.

Pilot uygulama, Mark Zuckerberg‘in Instagram’ın NFT’leri ekleyeceğini ilk açıklamasından yaklaşık iki ay sonra geldi. Austin, Teksas’taki Güneybatı konferansında Zuckerberg, Shark Tank’tan Damon John’a Meta’nın “yakın vadede NFT’leri Instagram’a getirmek için çalıştığını” söyledi.

Instagram’ın MetaMask gibi popüler kripto cüzdanlarını destekleyeceği de doğrulandı. Kullanıcıların profillerinde NFT’leri göstermeden ve sahipliğini kanıtlamadan önce cüzdanlarını platforma bağlamaları gerekeceğinden bu gerekli olacaktır. Ayrıca NFT’nin yaratıcılarını da etiketleyebilecekler.

Bu entegrasyonun, NFT’lere erişimi olan kişi sayısını daha da artıracağı için NFT’lerin benimsenmesini artırması bekleniyor. Şimdiye kadar Twitter, NFT’leri tamamen entegre eden tek sosyal medya platformudur.

Önerilen Makaleler

Instagram’ın ana şirketi Meta, blockchain teknolojisinden yararlanmaya odaklanan diğer planları da açıkladı. Metaverse‘e olan kurumsal ilgi, şirketin geçen yıl Facebook’tan Meta’ya yeniden markalaşma kararıyla körüklendi.

Şirketin bu yıl içinde Facebook‘ta para basma ve grup üyeliklerini etkinleştirmeyi planladığına dair haberler var. Orada ayrıca Meta Zook’un Bucks adında bir sanal para birimi yaratmayı planladığı iddia ediliyor.

Ancak son zamanlarda haberlerde yer alan tek sebep kripto ile ilgili gelişmeler değil. Meta ayrıca, ticari marka ihlali ve platformunda kripto dolandırıcılarıyla başa çıkamama ile ilgili çok sayıda davayla karşı karşıya.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.