İnsan Hakları Savunucuları Bitcoin’in ‘Finansal Katılım Sağladığında’ Israr Ediyor!

Bitcoin

20 ülkedeki insan hakları savunucuları, Bitcoin’in “açık ve izinsiz olduğu için finansal katılım ve güçlendirme sağladığı” konusunda ısrar ediyor. Stabilcoin’lerle birlikte kripto para birimi, para birimleri çökmüş veya dünyanın geri kalanından kopmuş ülkelerdeki insanlar için “küresel ekonomiye benzersiz erişim” sağlar. İnsan Hakları Savunucuları Bitcoin’in ‘Finansal Katılım Sağladığında’ Israr Ediyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İnsan Hakları Savunucuları Bitcoin’in ‘Finansal Katılım Sağladığında’ Israr Ediyor!

20 farklı ülkeden yaklaşık 21 insan hakları savunucusu, ABD Kongresi’ne bitcoin’i savunan ve yaklaşık 1.500 bilgisayar bilimcisi, yazılım mühendisi ve teknoloji uzmanının son iddialarını çürüten bir mektup gönderdi. İnsan hakları savunucularına göre, “Bitcoin, açık ve izinsiz olduğu için finansal katılım ve güçlendirme sağlıyor.”

Savunucuları, ABD Kongre liderlerine açık mektuplarında , yerel para birimlerinin düştüğü, çöktüğü veya yerel para birimlerinden koptuğu Nijerya veya Arjantin gibi ülkelerdeki insanlar için Bitcoin ve stablecoin‘lerin küresel ekonomiye nasıl benzersiz bir erişim sunduğuna dikkat çekti.

İnsan hakları savunucuları, mektuplarında , ABD Kongresi’ne Bitcoin karşıtları tarafından yazılan başka bir mektupta zımni iddialara yanıt vermek zorunda olduklarını açıkladılar . Sözde kripto mektubunda, eleştirmenler milletvekillerini kripto alanındaki oyuncuların ve lobicilerin baskısına boyun eğmemeye çağırdılar. Bilgisayar bilimcileri ve meslektaşları, kripto savunucularının “bu riskli, kusurlu ve kanıtlanmamış dijital finansal araçlar için düzenleyici güvenli bir sığınak oluşturmaya çalıştıklarını” iddia etti.

Teknoloji uzmanları ayrıca kripto para birimlerinin Amerikan finansal sorunlarını çözmek için iyi bir konuma sahip olduğu iddialarını da reddetti.

Ancak insan hakları savunucuları, bilim insanlarının açık mektuplarında ileri sürdükleri iddialara karşı çıkarak, kripto para biriminin doğal afetler tarafından harap edilen ülkelerde bir fark yarattığını bildiklerini söylediler.

Savunucuları, vatandaşların baskı altında olduğu ülkelerde Bitcoin’in “otoriterizme karşı mücadeleyi sürdürmeye” yardımcı olduğunu söyledi. İnsan hakları savunucularından gelen mektup, muhaliflere göre “amaç için yapılmayan” bir teknolojinin Ukrayna’da nasıl bir fark yarattığını da anlatıyor.

Önerilen Makaleler

Bu arada, ABD’li politika yapıcıların Bitcoin’in “dünya çapında milyonlarca insan için değerli” olduğunu görmelerine yardımcı olmayı amaçlayan mektuplarında, savunucular, kripto para birimini eleştiren mektuba imza atanların arka planını vurguluyor. İnsan hakları savunucularına göre, “kripto karşıtı mektubun neredeyse tüm yazarları, sabit paralara, özgür konuşmaya ve güçlü mülkiyet haklarına sahip ülkelerden geliyor.” Ekledi:

Batı’daki çoğu kişi için parasal sömürgeciliğin dehşeti, yanlış yönlendirilmiş mali politika, dondurulan banka hesapları, sömürücü havale şirketleri ve küresel ekonomiye bağlanamama, uzak düşünceler olabilir. Çoğumuz ve topluluklarımız için – ve dünyadaki çoğu insan için – bunlar günlük gerçeklerdir. Bu zorlukların üstesinden gelmek için ‘daha iyi çözümler’ olsaydı, bunu bilirdik.

İnsan hakları savunucuları mektuplarını bitirirken, ABD Kongre liderlerinin bu teknolojilerin değerini, milyonlarca insan için ampirik olarak kanıtlanmış faydalarını ve potansiyellerini incelemeleri gerektiğini söylediler. Ayrıca milletvekillerini “insan haklarına ve bu yeni teknolojileri insani yardım çalışmalarında kullanma yeteneklerine zarar vermeyen” politikalar formüle etmeye veya uygulamaya çağırdı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.