Milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin İle Alakalı Neler Söyledi?

Stanley Druckenmiller

ABD’li milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, ABD ekonomisinin gelecek yıl resesyona gireceği konusunda uyardı ve yükselen enflasyon karşısında “altından daha fazla Bitcoin’e (BTC) sahip olacağını” da sözlerine ekledi. Milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin İle Alakalı Neler Söyledi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Milyarder Stanley Druckenmiller, Bitcoin İle Alakalı Neler Söyledi?

Geçen Perşembe Sanal 2022 Sohn Yatırım Konferansı’nda konuşan Druckenmiller, çoğu göstergenin güneye doğru giden bir ekonomiye işaret ettiğini söyledi.

Milyarder, Stripe’ın kurucu ortağı John Collison’a verdiği röportajda , “Enflasyon durgunluk olmadan hiç bu kadar düşük olmamıştı ve bence bir durgunluk kartlarda” dedi .

Geçen hafta ABD Çalışma Bakanlığı, yıllık enflasyon oranının Mayıs ayında %8,6’ya yükseldiğini bildirdi – 1981’den bu yana en yüksek seviyesi.

Druckenmiller;“Varlık balonunun boyutu ve piyasalardaki yıkım düşünüldüğünde; Ukrayna’da neler olduğu ve Çin’deki sıfır COVID politikası göz önüne alındığında… 2023’te bir resesyona gireceğimize kuvvetle inanıyorum” dedi.

Druckenmiller Enflasyon Boğa Piyasalarında Altına BTC’yi Tercih Ediyor

Milyarder George Soros ile birlikte “makro ticaret” olarak bilinen bir yatırım stratejisine sahip olan 68 yaşındaki yatırımcıya, kripto endüstrisinin diğer varlık sınıflarını etkilemeye başlayıp başlamadığı soruldu.

“İzleyip izlemediğimi bilmiyorum ama umarım izlemişimdir” diye açıkladı. “Satın alma gücü 2 trilyon dolardan fazla olan bir varlık oluşturup ardından 1 trilyon doları çıkaramazsınız ve bunun bir önemi yok. Kripto ile Nasdaq arasında kesinlikle güçlü bir ilişki var gibi görünüyor, bu yüzden bir deneyeceğim. Bunu bir işaret olarak görüyorum.”

Devam eden, tahmini net değeri 10 milyar dolar olan Druckenmiller şunları söyledi:

“Blockchain ekonomimizde bundan 5-10 yıl sonra olduğu gibi gerçek bir güç değilse çok şaşırırım. Kriptoyu ilginç buluyorum ve izliyorum. Enflasyonist bir boğa piyasası olacaksa. Bu yüzden altından daha fazla bitcoine sahip olmak istiyorum, ancak diğer varlıklar için düşüş aşamasındaysa, altın istersiniz.”

Druckenmiller’in yorumlarını, “nakit çöp” ve hisse senetlerinin “daha ​​değersiz” olduğunu yineleyen başka bir hedge fonu olan milyarder Ray Dalio tarafından benzer duyguların ardından geldi.

Bridgewater Associates’in kurucusu, bunun yerine “Bitcoin benzeri dijital altın” tercih ettiğini söyledi.

Önerilen Makaleler

Bitcoin, altınla karşılaştırmalar yaptı ve en iyi kripto varlığı artık bazı çevrelerde altının dijital eşdeğeri olarak kabul ediliyor.

2020’de birçok insan Bitcoin’in riskten kaçınan spekülatif bir varlıktan kripto piyasasının metal versiyonuna geçmeye hazır olduğuna inanılıyor , çünkü altınla olan korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Gerçekten de, bu argüman kripto pazarlarının bu yıl keskin bir şekilde düşmesiyle parçalanmaya başlıyor olabilir. Bloomberg raporu BTC’nin altınla korelasyonunun Ocak ayında neredeyse sıfıra düştüğü ve sonraki aylarda bitcoin fiyatı düştüğü için altının yükselmeye devam ettiği ortaya çıktı.

Bloomberg, Nisan ayında BTC ve altın için 50 günlük korelasyon katsayısının eksi 0,4 civarında, 2018’den bu yana en düşük olduğunu kaydetti. 1 okuması, varlığın adım adım çalıştığı, eksi 1’in ise yukarı yönde olduğu anlamına gelir.

Bunun yerine kripto piyasası, özellikle Apple, Amazon ve Microsoft gibi mavi çipli teknoloji hisse senetleri için borsaya daha bağlı. Bu yıl şimdiye kadar, kripto piyasalarından 1,6 trilyon doların üzerinde bir miktar silindi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.