Bitcoin (BTC)’de Son Durum!

Bitcoin (BTC), uzun vadeli çerçeveyi kırdıktan sonra 28.700 dolarlık Fibonacci destek alanının üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin (BTC)'de Son Durum!

Bitcoin (BTC), uzun vadeli çerçeveyi kırdıktan sonra 28.700 dolarlık Fibonacci destek alanının üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin (BTC)’de Son Durum!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin (BTC)’de Son Durum!

BTC, Nisan 2021’den bu yana uzun vadeli yükselen paralel bir kanalda işlem görüyor. Bu kanalın direnç çizgisine en son, fiyatın 69.000$’lık yeni bir zirveye ulaştığı Kasım 2021’de dokunuldu. BTC o zamandan beri düşüyor.

Nisan 2021’den bu yana, kanalın destek hattı en son Ocak ayında olmak üzere üç kez (yeşil simge) doğrulandı. Mayıs ayının başlarında, fiyat nihayet kanaldan çıktı. Daha sonra, 12 Mayıs’ta 0.618 Fibonacci düzeltme destek seviyesinin hemen üzerinde 26.700 dolara düştü.

Böyle uzun vadeli bir modelden bir kopuş, yapıda bir kırılmaya işaret eder ve potansiyel olarak önemli bir aşağı yönlü hareketin başladığı anlamına gelir.

dahası, RSI, 50 çizgisi (kırmızı daire) tarafından reddedildikten sonra düşüş gösteriyor. 50’nin altındaki bir okuma düşüş olarak kabul edilir ve bir ret, haftalık trendin düşüş eğiliminde olduğunu gösterir.

Aşağı yönlü düzeltme devam ederse, bir sonraki en yakın destek alanı 17.800 $ olan 0.786 Fibonacci geri çekilme destek seviyesinde olacak.

Önerilen Makaleler

Önceki hareketlerle benzerlikler

İlginç bir gelişme, haftalık RSI’nin 50’nin altına düşmesi ve ardı ardına yedi düşüş eğilimi gösteren haftalık mum çubuğunun kapanması. Yedi ardışık düşüş mum çubuğu, bitcoin’in fiyat geçmişinde kapanmadı.

RSI uzun bir aradan sonra ilk kez Ağustos 2014’te 50’nin altına düştü (kırmızı işaret). Daha sonra 154 günlük bir süre boyunca düşüşe devam etti. Bu dönemde yüzde 72 azaldı.

BTC

Bu, Şubat 2018’de ikinci ve son kez oldu. Bu dökümü, bitcoin’in %60 düştüğü 308 günlük bir düşüş izledi.

Her iki arıza sırasında da RSI aşırı satıldığında fiyat dibe vurdu.

BİTCOİN

Bitcoin yıllara göre fiyat değişimini görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.