Günde Bir Bitcoin!

BİTCOİN satın alacak
Abone Ol 

El Salvador Devlet Başkanı olan Nayib Bukele, ülke hükümetinin Bitcoin (BTC) satın almaya devam edeceğini duyurdu ve 18 Kasım’dan itibaren El Salvador her gün bir Bitcoin satın alacak. Günde Bir Bitcoin!

El Salvador Günde Bir Bitcoin Alacak!

Nayib Bukele,  günde bir Bitcoin satın alımı konusunda tweet attı ancak Bitcoin  (btc) satın alma programının ne kadar süreceğine dair bilgi paylaşımı yapmadı. Söz konusu açıklama, mevcut piyasa düşüşüne ve yüksek oynaklığına rağmen, başkanın ilk kripto para birimine olan güveninden bahsediyor.

Bitcoin, 7 Eylül 2021’de El Salvador’da yasal ödeme aracı olarak kabul edildi ve aynı gün Salvador hükümeti 400 BTC‘lik bir satın alma gerçekleştirdi . Şimdi emrinde 2.381 BTC daha bulunmakta.

Nayib Bukele, bitcoin’in en sadık destekçilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Uluslararası Para Fonu ( IMF ) ve Dünya Bankası’nın tekrarlanan uyarılarına rağmen, amiral gemisi kripto para biriminin ülke ekonomisini iyileştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor .

Salvadorlu iktisatçı Luis Membraño da başkanın isteklerini desteklemiyor: “Bukele, IMF’nin tavsiyelerinin aksine yenilikçi bir ekonomi yaratmanın hayalini kuruyor, ancak bu hayal başarısız oldu. Ekonomist, “Kolay alternatifler ve kısayollar yok” dedi.

Ülkede yaklaşan durgunluk ve yükselen enflasyona rağmen Bukele, Bitcoin’e yatırım yapmanın ekonomiyi yok edebileceği konusunda hemfikir değil. Ekim ayında, hükümetin bitcoin ile yaptığı deneylerin olumlu sonuçlarını paylaştığı bir makale yayınladı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.