Ethereum Kurucusu , Bitcoin ‘in Güvenliği Konusunda Endişeli!

bitcoin haber
Abone Ol 

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin , Bitcoin güvenliğinin uzun yıllar boyunca sürdürebilirliğinden endişeli olduğunu dile getirdi.

Vitalik Buterin, Neden Bitcoin Güvenliği Konusunda Endişeli!

Vitalik 2 Eylül e-posta ile yayınlanan röportajda Bitcoin’in güvenliği konusunda 2 konuya değindi.

Vitalik : Genelde Bitcoin’in talep ve arz eğrilerinin etkileşimine ve arzın nasıl üretildiği sorusuna iki ayrı konu olarak bakıyorum. Zorluk ayarı, yazdırılan bitcoin sayısının bir programa göre sabitlenmesini sağlar: bugün 10 dakikada 6.25, 2024’ten itibaren 10 dakikada 3.125 vb. Bu program, toplam madencilik hash gücü veya fiyatından bağımsız olarak geçerlidir. Dolayısıyla, ekonomi açısından bakıldığında, protokolün bu paraları madencilere mi yoksa çekirdek geliştiricilere mi yoksa tavşan yetiştiricilerine mi dağıttığı önemli değil. Bu yüzden madenciliğin bir şekilde Bitcoin’in değerini *desteklediği* zihniyetine katılmıyorum.

Gereksiz yere büyük miktarlarda elektriğe mal olan bir konsensüs sistemi sadece çevre için kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda her yıl yüz binlerce BTC veya ETH verilmesini gerektirir. Sonunda, elbette, ihraç sıfıra yakın bir noktaya düşecek, bu noktada bu bir sorun olmaktan çıkacak, ancak daha sonra Bitcoin başka bir sorunla uğraşmaya başlayacak: Güvenli kalmasının nasıl sağlanacağı….

Bitcoin durumunda, iki nedenden dolayı endişeliyim. Birincisi, uzun vadede, Bitcoin güvenliği tamamen ücretlerden gelecek ve Bitcoin, multi-trilyon dolarlık bir sistemi güvence altına almak için gereken ücret geliri seviyesini elde etmeyi başaramıyor. Bitcoin ücretleri günde yaklaşık 300.000 dolar ve son beş yılda bu kadar büyümedi..

Bu makaleler ilginizi çekebilir;

Bitcoin almak ister misiniz?

BTC satın almak mı istiyorsunuz ? O zaman dünyanın en çok güvenilir ve yine en çok tercih edilen kripto para borsası Binance’ı tercih edebilirsiniz . Buradan kaydınızı başlatarak kriptoda ilk adımınızı atabilirsiniz .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.