Ana SayfaKripto Para HaberleriEthereum Dencun Yükseltmesi, Hızı Artırmayı Planlıyor!

Ethereum Dencun Yükseltmesi, Hızı Artırmayı Planlıyor!

Dencun yükseltmesi ve EIP-4844'ün tanıtılması, başlangıçta Ethereum ana zinciri için Katman 2 ağlarından elde edilen gaz ücretlerinden doğrudan gelirde olası bir azalma anlamına geliyor.

spot_img

Dencun yükseltmesi, özellikle de EIP-4844’ün tanıtılması, Ethereum ağı ve özellikle Katman 2 sektörü üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. Yükseltme, uzun vadede 100.000 TPS’nin üzerinde ölçeklenebilirliğe ulaşma hedefiyle saniye başına işlemleri (TPS) önemli ölçüde artırmayı hedefliyor. Verimlilikteki bu büyük sıçramaya, Arbitrum ve Optimism gibi Katman 2 ağlarındaki gaz ücretlerinde, uygulandığında 10 kat düşebilecek ciddi bir düşüş eşlik edecek.

Şimdi Ethereum’a Yatırım Yapmak için Buradan Kaydolun, 2024 Yılındaki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

Maliyet yapılarının bu şekilde yeniden kalibre edilmesi, Ethereum’un Katman 2’lerini, BNB Chain, Avalanche ve Solana gibi Katman 1 blok zincirlerinin ücretleri ile rekabetçi seviyelere geri getirmeyi vaat ediyor. Bu sadece Ethereum’un teknolojik liderliğini güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda daha geniş bir kullanıcı tabanı için ağın erişilebilirliğini ve ekonomik uygulanabilirliğini de önemli ölçüde artıracaktır.

ethereum dencun nedir, ne işe yarar fiaytı etkiler mi yükseltir mi

Ethereum Dencun Yükseltmesi Ne İşe Yarayacak?

Dencun yükseltmesi ve EIP-4844’ün tanıtılması, başlangıçta Ethereum ana zinciri için Katman 2 ağlarından elde edilen gaz ücretlerinden doğrudan gelirde olası bir azalma anlamına geliyor, çünkü yükseltme bunları kullanma maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor. Bununla birlikte, bu değişiklik L2 ağlarının benimsenmesini ve büyümesini teşvik edebilir, bu da işlem hacmini ve bunlar üzerindeki etkinliği artırabilir.

Uzun vadede bu, ana zincir için dolaylı gelirde bir artışa yol açabilir; çünkü daha büyük bir kullanıcı tabanı ve daha yüksek işlem hacmi, ana zincirle etkileşim ihtiyacını artırabilir. Bu, tüm Ethereum ekosisteminin merkezi güvenliği ve güven dayanağı olarak Ethereum ana zincirini daha da güçlendirecektir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar