Solana Nedir ? SOL Nedir ? Solana Nasıl Alınır ?

sol nedir
Abone Ol 

Solana merkezi olmayan finans ( Defi )  çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin doğasına dayanan ve oldukça işlevsel açık kaynak projesidir. Solana Nedir ? SOL Nedir , Ne Demek ? Solana Nasıl Alınır ? Solana Coin ! SOL Nasıl Alınır ? 1 Solana Kaç TL ? 1 SOL Kaç Lira ?

binance kayıt

Solana Nedir ? SOL Nedir ?

Solana merkezi olmayan finans ( Defi )  çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin doğasına dayanan ve oldukça işlevsel açık kaynak projesidir. Proje ile ilgili çalışmalar ilk olarak 2017′ de başlamıştır.  Solana‘ nın  merkezi İsviçre’ nin Cenevre kentindeki Solana Vakfı tarafından 2020 ‘ de resmi olarak başlamıştır. Solana protokolü, merkezi olamayan uygulama ( DApp ) oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Solana ekibinde mevcut durumda Apple , Intel ,Google, Mıcrosoft , Twitter  gibi şirketlerde çalışma deneyimi bulunan uzmanlar yer almaktadır.

Solana blockchain’ in odak noktası, işlemlerin hızını ve sayısını arttırmaktır. Mutabakat mekanizması olarak, hisse ispatını kullanan blockchain, Tarih ispatı olarak adlandırılan bir yöntem ile de işlemlerin onaylanma süresi çok büyük oranda hızlanmıştır. Saniyede binlerce işlem yürüten Solana blockchain ‘ i ortalama 400 milisaniyede blok oluşturulabikiyor. Kıyaslayacak olursak, Bitcoin blockchainin ortalama blok süresi 10 dk Ethereum blockchain ise 15 saniyedir.

solana nasıl alınır 1 Solana Kaç TL ? 1 SOL Kaç Lira ?

SOL Nedir ?

SOL Token, Solana ‘ nın ekosistemindeki yerel para birimidir. Solana  ağındaki ödemelerin yapılabilmesi için üretilmiştir.  Sol ın başka bir kullanımı  ise mikro ödemeleri gerçekleştirmek içindir. Solana hızlı , güvenilir, ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamalar ve yüksek performanslı 4 yeni nesil blockchain teknolojisidir. blockchain’in nasıl çalıştığına dair kökten farklı yaklaşıma sahip projedir. Öyle ki , bir kripto para birimine blockchain’ne merkezi olmayan saat getirmek, onu çok çok verimli hale getiriyor. Sistem şuan 65.000 tps ve 400 ms  blok süresini desteklemektedir. Küresel ekonominin taleplerini karşılamak için ölçeklenebilen bir ağın faydalarını görmek mümkün.

Önerilen Makaleler

SOL Ne Demek ?

SOL Token, Solana ‘ nın ekosistemindeki yerel para birimidir. Sol ,  Solana kısaltılmış halidir. Coin market cap  verilerine göre Sol şuan toplam arzı 494.519.162 Sol dır.

1 Solana Kaç TL ? 1 Sol Kaç Lira ?

Bugün 1 Solana Kaç TL ? 1 Sol Kaç Lira ! Bilgi Kripto sitesinde , Tüm Coinlerin Fiyatlarını Görüntüleyebilirsiniz .

Solana Coin Nasıl Alınır ? SOL Nasıl Alınır ?

Solana kripto para almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. Solana Coin Nasıl Alınır ?

Solana alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman ,Solana  ‘in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

  • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
  • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek adına , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı istenmektedir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gönderilecek. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması istetecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance TR üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .

Göz At

FAN TOKEN Fiyatları

Bilgi Kripto web sitesinde  yer alan FAN TOKEN bölümünden anlık olarak , tüm fan tokenların fiyatlarını , grafiklerini ve hacimlerini görüntüleyebilirsiniz .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de !

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.