Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası

Dijital Emtia
Abone Ol 

ABD senatörleri, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) “dijital emtia spot piyasası üzerinde münhasır yargı yetkisiyle” güçlendirmek için “2022 Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası”nı çıkardılar. ABD Senatörleri CFTC’ye Yargı Yetkisi Vermek İçin Yasa Tasarısı Sundu! Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

ABD Senatörleri CFTC’ye Yargı Yetkisi Vermek İçin Yasa Tasarısı Sundu

ABD Senatörleri Debbie Stabenow (D-MI), John Boozman (R-AR), Cory Booker (D-NJ) ve John Thune (R-SD) Çarşamba günü “2022 Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası”nı tanıttı.

ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, iki partili yasa tasarısı, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) “dijital emtiaları düzenlemek için yeni araçlar ve yetkiler” vermeyi amaçlıyor.

Senatör Stabenow şu yorumu yaptı:

”Her beş Amerikalıdan biri dijital varlıkları kullandı veya takas etti – ancak bu piyasalar finansal sistemimizden bekledikleri şeffaflık ve hesap verebilirlikten yoksun. Çoğu zaman bu, Amerikalıların zor kazanılmış paralarını riske atıyor.”

Bu nedenle düzenleyici boşlukları kapatıyoruz ve bu piyasaların müşterileri koruyan ve finansal sistemimizi güvende tutan basit kurallar altında çalışmasını şart koşuyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Komite tarafından yayınlanan mevzuata genel bakış, tasarının “ticaret tesisleri, komisyoncular, bayiler ve emanetçiler dahil olmak üzere tüm dijital emtia platformlarının CFTC’ye kaydolmasını zorunlu kılarak düzenleyici boşlukları kapattığını” belirtiyor. Ayrıca “CFTC’ye dijital emtia piyasası gözetimini tam olarak finanse etmek için dijital emtia platformlarında kullanıcı ücretleri uygulama yetkisi veriyor.” Buna ek olarak, tasarı “diğer finansal kuruluşların emtia olmayan, ancak daha çok menkul kıymetler veya ödeme şekilleri gibi işlev gören dijital varlıkları düzenlemede bir rolü olduğunu kabul ediyor.”

”Tasarımız, CFTC’yi dijital emtia spot piyasası üzerinde münhasır yargı yetkisiyle güçlendirecek ve bu da tüketiciler için daha fazla korumaya, piyasa bütünlüğüne ve dijital emtia alanında inovasyona yol açacaktır.”

Senatör Thune, “Bu mevzuat, CFTC’ye ortaya çıkan risklere yanıt vermek ve tüketicileri korumak için piyasada gerekli görünürlüğü sağlarken, aynı zamanda dijital emtia platformlarına düzenleyici kesinlik sağlayacak” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.