Delist Olan Coin Ne Olur ? Delist Olacak Coinler !

Binance Delist Olan Coinler 
Abone Ol 

Gün geçmiyor ki kripto para piyasasında yeni bir altcoin çıkmasın . Artık bu işi kripto ekositemi ve Blockchain teknolojisinden ziyade kendi çıkar ve menfaatleri için kullanmaya başladılar . Hal böyle olunca ufak bir kripto dalgalanmasında coinler devasa fiyat düşüşleri yaşayabiliyor . İşte tamda bu yüzden bazı projeler listeden çıkarılıyor . Bu yazımızda borsadan Delist Olan Coin Ne Olur ? Delist Olacak Coinler ! Binance Delist Olan Coinler hakkında sizleri bilgilendireceğiz .

Her şeyden önce Delist ne demektir , ne anlama gelir ;

Delist Nedir ?

İngilizce’de Listing listeleme anlamına gelmektedir . Bu kripto para borsalarında çok alışkın olduğunuz bir kavramdır . Bir coin borsada listeleneceği zaman bunu New Listing adı altında paylaşırlar . Delist ‘de yine aynı şekilde İngilizce bir kelimedir . Anlamı listeden çıkarmadır . Delist denildiği zaman bir coinin o borsadan alım-satıma kapatılacağı ve coinle ilgili tüm işlemlerin kaldıracağının bildirisidir .

Delist Olan Coin Ne Olur ?

Peki A borsasında bir coine yatırım yaptınız fakat borsa o projenin Delist edileceğini duyurdu . Delist edilen coin yalnızca o borsanın belirli kriterlerini sağlayamadığı için listelemeden ve hizmetlerden kaldırılacaktır . Dediğim gibi bu projenin A borsasından kaldırılması B borsasından da kaldırılacağı anlamına gelmez . Projeler bazı dönemler ciddi sorunlar yaşayabilir . Örneğin Ripple geçtiğimiz yıllarda mahkeme olayları yüzünden çoğu borsalardan Delist edilmeye başlanmıştı . Fakat aradan geçen süreden sonra Ripple ‘ın sergiledği performans sonrası tekrar listelenmeye başlandı .

Tabi bu her zaman böyle olacak değildir . Bir coin Delist edildiği zaman bunun nedenini iyi araştırmak gerekir . Piyasada çok fazla birbirine benzeyen proje var . Hal böyle olunca pasta çok fazla bölünüyor . Hatta borsalar artık projeye talebin olmadığını fark ediyor . Talep olmayan projenin borsada yer alması saçma bir düşüncedir . Hem proje gelişmiyor hem de verilen vaatler gerçekleşmiyor .

Buda o projenin coin çöplüğünde yer almasına yol açacaktır . Hatta uzmanlara göre 2025 yılında kripto paraların %95 ‘i ortadan yok olacak .

Delist Olacak Coinler !

Delist olacak coinler için borsaların duyurularını takip etmeniz gerekir . Örnek vermek gerekirse dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsası Binance duyurular kısmında “Listeden Kaldırma” adlı bir bölümü vardır . Bu bölümde hangi coinin delist edileceği önceden bildirilmektedir .

binance delist olacak coinler

Binance Delist Olan Coinler

Binance yakın zamanda Delist edilecek coinlerin listesini paylaştı . İşte Binance Delist olan coinler ;

Binance , 11/08/2022 günü saat 12.00 (TSİ) itibarıyla aşağıda belirtilen tokenleri listeden kaldırmaya ve bu tokenlerin tüm işlem çiftlerindeki alım satımını durduracaktır .

Kaldırılan işlem çiftleri: EZ/BTC, EZ/ETH, QSP/BTC, BRD/BTC, BRD/ETH, NXS/BTC, NAV/BTC, MDA/BTC ve SPARTA/BNB.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.