Ana SayfaAltcoin HaberleriOnomy Protocol (NOM) Nedir?

Onomy Protocol (NOM) Nedir?

spot_img

Onomy, zincir üzerinde DAO tarafından yönetilen bir hazine de dahil olmak üzere ilk günden itibaren merkezi olmayan bir ekosistem başlatmak için dünyanın dört bir yanından katkıda bulunanlara ve topluluk üyelerine ilham verdi. Peki tam olarak, Onomy Protocol (NOM) Coin nedir, nasıl alınır?

Onomy Protocol Nedir?

Onomy protokolü, çok zincirli merkezi olmayan bir DEX olarak çalışmak üzere tasarlanmış bir katman 1 blok zinciri ağıdır. Merkezi olmayan finans ve Forex piyasasını, çeşitli kripto varlıklarını ve fiat para birimlerinin Stablecoin temsilini destekleyen zincirler arası köprüler aracılığıyla birleştirmeyi amaçlıyor.

Açık, izinsiz ve yüksek oranda birlikte çalışabilir olma özelliğiyle Onomy, çapraz zincir basımını, ticaretini ve sabit kripto paraların ödünç verilmesini destekler. Stablecoin’lerin bu çapraz zincir ticaretini etkinleştirmek için Onomy, merkezi olmayan bir borsa görevi gören ve kullanıcıların köprüleme yoluyla zincirlerden likidite elde etmesine yardımcı olan EntangleMint adlı bir köprü kullanır.

Onomy ağı, bir bakıma, mevcut finansal altyapıları daha merkezi olmayan ve şeffaf bir şekilde çoğaltır. Protokolün yerel tokeni $NOM, Onomy ekosisteminin geliştirilmesinde önemli bir rol oynar. $NOM, yönetişim amaçlı kullanımdan ağı korumaya ve Stablecoin basımına izin vermeye kadar, takas ücretlerinden gelir toplamak da dahil olmak üzere çeşitli amaçlara hizmet eder.

Sonuç olarak, Onomy’nin mimarisi, tam açıklık, erişim haklarının adil dağılımı ve birlikte çalışabilirlik ile güvenilir ve değişmez bir sistem olarak hizmet vermektedir. Çoğu işlev “akıllı sözleşmeler” üzerine yazılan kod aracılığıyla yürütüldüğünden, herhangi bir aracıya, takas odasına veya emanete gerek yoktur.

NOM Coin Nedir?

NOM, Onomy ekosisteminin temelini oluşturur. Nom Coin ne işe yarar sorusunun cevabı olarak;

  • İşlem ücretleri
  • PoS staking
  • Yönetişim yoluyla ağın güvenliğini sağlama
  • Stablecoin ihraç etme, satın alma ve yakma
  • Ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmanın ödülleri

NOM Coin Tokenomik

Onomy Network, şu şekilde dağıtılan 100 milyon NOM başlangıç ​​kaynağına sahiptir.

  • DAO tarafından yönetilen on-chain Hazinesinde %45
  • Piyasa yapıcıları, doğrulayıcıları, borsa listelerini, teşvikleri ve daha fazlasını desteklemek için %20
  • EkosistemErken Destekçiler ve Ortaklar için %20
  • %15 Ekip ve Danışmanlık

Onomy (NOM) Coin Nasıl Alınır?

Onomy (Nom) Coin aşağıdaki borsalarda listelidir. Borsalarda kaydınız bulunmuyorsa Siteye Git yazısına tıklayarak bonus kazanabilirsiniz.

Kurucuları Kimdir?

Onomy protokolü, Aralık 2020’de Lalo Bazzi ve Charles Dusek tarafından birlikte kuruldu.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar