Bütün Dünya Kaçınılmaz Olarak Bitcoin Kullanacak

Kaçınılmaz Olarak Bitcoin
Abone Ol 

Yatırım şirketi Morgan Creek Capital’in CEO’su,bitcoinin uluslararası düzeyde tanıtılması beklentileri hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Mark Yusko Bütün Dünya Kaçınılmaz Olarak Bitcoin Kullanacak

Mark Yusko: “Bütün dünya kaçınılmaz olarak bitcoin kullanacak”

Tech Path Crypto podcast’i sırasında Mark Yusko, tüm bitcoinlerin yaklaşık %80’inin Amerika Birleşik Devletleri dışında yoğunlaştığından ve bu kripto para biriminin yalnızca yaklaşık %20’sinin Amerikalıların mülkiyetinde kaldığından yakındı. Yusko, ABD vatandaşları BTC’ye yatırım yapmasa bile bunun günlük işleyişine müdahale etmeyeceğini vurguladı.

Morgan Creek Capital başkanı, Bitcoin’in özellikle Nijerya gibi ulusal para birimi devalüasyona tabi olan ülkelerde talep edildiğini söylüyor. Yusko, Nijerya nairasının yanı sıra Arjantin pesosu ve Venezüella bolivarından da bahsetti.  Söz konusu ülkenin de istikrarsız ekonomileri göz önüne alındığında, vatandaşları altın ve bitcoin‘i tercih ediyor.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi hakkında konuşan Yusko, altı aylık torununun parayı kullanmaya başladığı sıralarda bunların yaygınlaşacağı konusunda şaka yaptı. İş adamı artık kağıt para ve geleneksel cüzdanları kullanamayacağından emin, bunların yerini dijital cüzdanlar ve kripto varlıklar alacak.

İlginizi Çekebilir

Mark Yusko, ödeme sisteminin önemli bir teknolojik dönüşümü olduğu için merkez bankalarının dijital para birimlerine geçişin kaçınılmaz olacağına inanıyor.

Aynı zamanda, devlete stabilcoinleri kripto para birimlerine hakim olamayacak. Aksine, CBDC’ler insanların kripto varlıkların potansiyelini ve fırsatlarını fark etmelerine yardımcı olacaktır.

Geçen yılın sonunda, Mark Yusko , zamanla bitcoin’in altının eşdeğer bir ikamesi olabileceğini öne sürdü . Ve son zamanlarda bir hedge fon yöneticisi, köpek temalı mem kripto para birimlerinin şaka olarak yaratıldıkları için gerçek bir değerleri olmadığını söyledi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.