Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Yarılanma Öncesi 70.000 Dolar Olur mu? BTC Yorum ve Fiyat Tahmini

Bitcoin Yarılanma Öncesi 70.000 Dolar Olur mu? BTC Yorum ve Fiyat Tahmini

Yarılanma öncesi bir geri çekilme olması durumunda Bitcoin fiyatı, 70.000 doların üzerinde fiyat keşif moduna çok daha güçlü bir çıkış için likidite toplamak amacıyla bu alana dokunabilir.

spot_img

Bitcoin Nisan ayında gerçekleşecek halving ve ETF’lere akan ciddi paralarla yükselmeye devam ediyor. BTC yazı tarihi itibariyle son 24 saat içerisinde %4,70 oranıda, son 1 hafta içerisinde %22 oranında artış, son 1 ay içerisinde 50.00% seviyesinde artarak ciddi bir potansiyel yakaladı. Şimdi tüm yatırımcıların gözü eski ATH seviyesi olan 68.000 Dolarda. BTC son 2 gündür 64.000 – 60.000 arasında dalgalanmalar yaşıyor. Peki Bitcoin yarılanma öncesinde 70.000 Dolar olur mu? İşte BTC yorum ve fiyat tahmini. 

Şimdi Bitcoin Satın Alın, Nisan 2024 Tarihindeki BTC Yarılanmasını Kaçırmayın!

BTC Yorum ve Fiyat Tahmini

BTC’nin değerindeki bu büyük artış,  son birkaç haftadır etkileyici bir performans sergileyen Bitcoin ETF’lerine olan yoğun ilgiden kaynaklanıyor. Genel piyasa görünümü de, özellikle de Nisan ayındaki halvinge yaklaşan Bitcoin için son derece iyimser. Analistler, yatırımcıların haberi olaya yakın bir zamanda satmaya hazırlanırken, fiyattaki bu artışın yarılanma öncesi bir ralliyi açıkladığını söylüyor.

Bitcoin, olumlu havanın da etkisiyle 62.800 doların üzerinde işlem görüyor. Blockchain analiz platformu Lookonchain, X’teki bir gönderide Bitcoin ETF’lerinin performansını açıkladı; 8 ürün, mevcut döviz kuruyla yaklaşık 750 milyon dolar değerinde 12.187 BTC elde etti.

SoSoValue’ya göre  BTC ETF’leri, Ocak ayında işlem görmeye başladıklarından bu yana kümülatif olarak 6,72 milyar dolarlık net giriş elde etti. BlackRock’un IBIT ETF’si, toplam günlük net giriş olan 576 milyon doların 500 dolarını oluşturarak lider olmaya devam ediyor.

Grayscale üzerindeki çıkışlar da kalıcı oldu ancak diğer ETF’lerin etkileyici performansı, bunların genel net girişler üzerindeki etkisini ortadan kaldırıyor.

Bu yılın nisan ayında beklenen Bitcoin yarılanması,  BTC’nin dolaşımdaki arzını azaltarak kripto pazarındaki fiyatları yükseltebilecek başka bir piyasa hareketlendiricisi olarak nitelendiriliyor. 

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yakın bir hareket için 64.000 dolarlık direnci kırma sürecinde. FOMO, Çarşamba günü kayda değer bir güç sergileyen ralliyi yönlendiriyor gibi görünüyor.

Yatırımcılar güçlü momentumun ortasında düşüşleri satın almak için kilit destek seviyelerini arıyor olacak. Şimdilik 56.020 – 57.975 dolar yakından takip edilmesi gereken en büyük talep bölgesi. Yarılanma öncesi bir geri çekilme olması durumunda Bitcoin fiyatı, 70.000 doların üzerinde fiyat keşif moduna çok daha güçlü bir çıkış için likidite toplamak amacıyla bu alana dokunabilir.

Bu alan sonrasında bizleri ciddi bir satış yığılması bekleyebilir. Faka yığılmalar Nisan halvinginden önce gelmesi beklenmiyor.

Diğer kripto para yorumları:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar