Ana SayfaCoin Yorum - AnalizSolana (SOL) Coin Yorumları ve Teknik Analizi: Hedef 200 Dolar

Solana (SOL) Coin Yorumları ve Teknik Analizi: Hedef 200 Dolar

Mevcut trendler devam ederse Solana yakında 120 dolar seviyesine yaklaşabilir ve potansiyel olarak sürdürülebilir yükseliş ivmesiyle 130 dolara yükselebilir.

spot_img

En büyük blockchain teknolojilerinden biri olan Solana projesi yazı tarihi itibariyle son 1 yıl içerisinde %385 oranında artış yaşayarak çoğu emtia ve hisseden daha iyi bir performans gösterdi. Bu yazımızda Solana SOL coin yorumları ve teknil analizi sizlerle paylaşacağız. Solana mevcut görünüme göre ya 80 Dolara yada 200 dolara gidecek.

Solana (SOL) Coin Yorumları ve Teknik Analizi

Solana son 24 saat içerisinde %1,46 oranında düşüş yaşadı. Bitcoin 57.000 Dolar seviyesini aşarken, bazı altcoinlerde bu yükselişten payını almaya başardı. Solana şu an için tepkisiz kalsa da, yatay seyir sonrasında yönünü belirlemek zorunda.

14 Şubat’ta yatay bir direnç noktasında reddedilmesine rağmen Solana’nın fiyatı, Aralık 2023’ün son günlerinden bu yana nispeten istikrarlı seyrediyor. Bu istikrar, fiyat grafiğinde simetrik bir üçgen oluşumuna yol açtı.

solana sol coin yorumlar analizler grafik

Şu anda  Solana 47,67 milyar dolarlık piyasa değeriyle, pazar büyüklüğü açısından beşinci sırada yer alıyor. Ayrıca Solana’nın işlem hacmi etkileyici bir artış yaşadı; son 24 saatte %120’nin üzerinde artışla 3,2 milyon dolara ulaştı. Bu ticari faaliyet artışı, yatırımcıların Solana’nın potansiyeline olan ilgisinin ve güveninin arttığını gösteriyor.

DefiLlama’dan yapılan bir analiz, Solana’nın TVL’sinin Ekim 2023’te başlayan istikrarlı yükselişini ve Aralık 2023’e kadar kayda değer ilerlemeyi vurguluyor.

Mevcut trendler devam ederse Solana yakında 120 dolar seviyesine yaklaşabilir ve potansiyel olarak sürdürülebilir yükseliş ivmesiyle 130 dolara yükselebilir. Tersine, bu trenddeki bir kırılma, fiyatı daha fazla düşüşe karşı kritik bir savunma olan 100 dolarlık destek bölgesine itebilir.

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50’nin biraz üzerinde seyrediyor ve bu da piyasa duyarlılığının nötr ila hafif iyimser olduğuna işaret ediyor. 20. Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 50-EMA üzerinde konumlandırılması, gelecekteki kazanç beklentilerini daha da destekleyerek Solana’nın piyasa performansına ilişkin olumlu bir tablo çiziyor.

  • Teknik göstergelerimize göre şu anki hissiyat Yükseliş yönündeyken Korku ve Açgözlülük Endeksi 79 (Aşırı Açgözlülük) gösteriyor . Solana, son 30 günde %5,73 fiyat dalgalanmasıyla 16/30 (%53) yeşil gün kaydetti.
  • 106,94 dolar pivot noktasına (P1) göre Solana, 103,55 dolar , 97,20 dolar ve en güçlüsü 93,81 dolar destek seviyelerine sahip . Benzer şekilde Solana direnç seviyeleri 113,28 dolar , 116,68 dolar ve 123,02 dolarda yer alıyor .

Diğer Önemli Yazılar:

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar