Bitcoin Neden Pahalı ! Bitcoin Neden Tercih Ediliyor !

bitcoin neden tercih ediliyor
Abone Ol 

Satoshi Nakamoto adlı bir kişi yada grup 2008 yılında Bitcoin adını verdikleri bir kripto para birimi geliştirdiler . Artık ekonomi anlamında yeni dünya sembolü haline gelecek bir kripto varlık piyasayı kasıp kavuracaktı . Peki ,  Bitcoin Neden Pahalı ! Bitcoin Neden Tercih Ediliyor !

Bitcoin Neden Pahalı !

Bildiğiniz üzere bir malın yada varlığın fiyat değeri insanların arz ve talep istekleri doğrultusunda şekillenmektedir . Bu anlayış bakımında Bitcoin, aradan geçen 14 yıllık süreçte çok fazla gündemi meşgul etmeyi başardı ! Bu durum Bitcoin’e duyulan talebin artmasına yol açarken , bazı dünya fenomenlerinin , siyasi kişilerin hatta Ülke başkanlarının bu kervana katılması ise , kripto varlığın fiyatlarında ciddi bir yükseliş serüvenini başlattı .

isim Fiyat24 saat % Arz hacim Piyasa değeri
bitcoin
Bitcoin
$18,889.40
-0.94%
19,159,662.00 BTC
$25,267,258,047.00
$361,850,073,554.00

Bitcoin , 21.000.000 Milyon sınırlı arza sahip , kripto bir varlıktır . Arzın sınırlı olması , talebin artması ile birleşince , üstüne birde HODL’culara sahneye çıkınca varlık sayısında piyasada ciddi bir azalma meydana gelmektedir . Azalan arz sonucunda fiyat performansı olumlu bir şekilde yükselişe başlamaktadır . Tabi ki bu noktada , Bitcoin için dünya gündeminde yer alan olumlu haberler , kripto varlığın daha fazla talebe uğramasına yol açıyor . Buda uzun vadede Bitcoin için yükselen performans sergilemesini sağlıyor .

2009 yılının Ekim ayında , New Liberty Standard borsası  ilk Bitcoin / Dolar  kurunu yayınladı . İlk listelenme tarihinde 1 Bitcoin , 1 Cent ‘e bile eş değer değildi . 1 Dolar ‘a yaklaşık 1.309 Bitcoin alınabiliyordu .

Aşağıda videoda yer alan kişi , Davınci Jeremie ! Jeremie 9 Mayıs 2013 tarihinde Youtube ‘a bir video yüklemeye karar veriyor ! Videonun başlığı ise , just buy $1 worth of bitcoin please! (sadece 1$ değerinde bitcoin satın alın lütfen!) keşke Jeremie ‘yi dinleseydik dediğinizi duyar gibiyim 🙂

Video ‘da Bitcoin ‘in bir ödeme aracından fazlası olduğunu belirten Jeremie ayrıca Bitcoin hakkında fiyat tahminlerinde bulunuyor .

Bitcoin Neden Tercih Ediliyor !

Bitcoin tercih edilmesinde birden fazla faktör yer alıyor . Bunlardan ilki Bitcoin ‘in güvenilir bir yatırım aracı olduğu . Herhangi bir merkeze otoriteye bağlı olmaması , şeffaf bir şekilde işlenmesi , evrensel olmasından tutun burada yer alan faktörler çoğaltılabilir .

Kısa bir örnek vermek gerekirse , para biriktirerek zengin olmanın mümkün olmadığını biliyorsunuzdur ! Burada neden , nasıl yani dediğini duyar gibiyim . Her gün milyonlarca Dolar değerinde para basılıyor , ve bunlar piyasaya sürülüyor . Siz ne kadar biriktirseniz de , piyasada varlığın arzın artması , enflasyon gibi unsurlar birikiminizi değersiz hale getirecektir . Basit bir açıklama , 2020 yılında bir kişi araba almak için 50.000 Dolar biriktirmeye başladı . 2022 tarihine geldiğimizde bu kişi 50.000 Dolara sahipken , almak istediği arabanın fiyatının 100.000 yada daha fazla fiyata çıktığını gördü . Buda para biriktirmenin doğru bir yol olmadığının göstergesidir . Bunu fark eden yatırımcılar risk alarak , Bitcoin’i tercih etmişlerdir .

İlginizi Çekebilir

Bu kişi Bitcoin tercih ederek risk almış olabilir , fakat uzun vadede arzı sınırlı olan bir varlık ve dünya çapında yer almaya başlarken , Bitcoin iyi bir yatırım aracı olabilir .

Bitcoin’in tercih edilmesinde , burada bahsettiğimden daha fazla unsurlar yer almaktadır . Kripto para piyasası ciddi riskleri barındırmaktadır . Lütfen yatırım yaparken detaylı araştırmanızı yapınız .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.