Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin Neden Benzersiz ? BTC Neden Benzersiz ?

Bitcoin Neden Benzersiz ? BTC Neden Benzersiz ?

spot_img

Bitcoin merkezi olmayan ,  her hangi bir banka veya hükümetin gözetiminden bağımsız olarak çalışan bir kripto paradır. Bitcoin tamamen kriptografiye ve eşler arası yazılımlara dayanmaktadır. 2008’de Satoshi Nakamato adlı kişi / kişiler uçtan uca elektronik ödeme sistemi olan yazılımı açıkladılar.  Böylelikle Bitcoin merkeziyetsizleştirilmiş ve üçüncü kişilerin müdahalelerine karşı korumalı sanal para olarak ortaya çıktığı bilinmektedir. 2009’da ise piyasaya sürülmüştür. Peki kripto dünyasında binlerce coin var iken BİTCOİN Neden Benzersiz ? BTC Neden Benzersiz ? 

rbt token nedir
BİTCOİN Neden Benzersiz ? BTC Neden Benzersiz ? 

Bitcoin Neden Benzersiz ?

BTC dünyanın ilk merkezi olmayan kripto para birimidir ve kripto paralara liderlik yaptığı görülmektedir. BİTCOİN Neden Benzersiz sorusuna cevap olarak ,  üç temel nokta bulunmaktadır. İlk olarak , merkeziyetsiz olduğundan dolayı , herhangi bir otorite tarafından kontrol edilememektedir.  Bitcoin işlemlerinin onaylanması dünyanın herhangi bir yerinden , herhangi bir bilgisayardan onaylanabilmektedir ve işlemleri onaylamak için herhangi bir üçüncü şahıslara gerek yoktur.

Bitcoin’i benzersiz yapan diğer etken ise arzıdır. Bitcoin hiç değişmeyecek olan , yaklaşık 21 Milyon sınırlı dolaşan arza sahiptir. Ek olarak ise ne zaman ve ne kadar Btc üretileceği bilinmektedir. Satoshi Nakamato Bitcoin’i  tasarladığında dolaşım arzını maksimum 21 Milyon olması kararı almıştır. Bu nedenle BTC kıtlığı vardır ve bu onun değerli olmasına en büyük etkendir. Bitcoin’,in sınırlı sayıda arza sahip olmasından kaynaklı dijital altın olarak da adlandırılmaktadır. Bitcoin nadir bulunduğu ve madenciliği zor olduğundan dolayı yatırımcılar onu değerli metallere benzetmektedir. Bitcoin Neden Benzersiz ?

Diğer bir etkene geldiğimizde ise söz konusu coin’in tamamen dijital bir ödeme çözümü olmasıdır. Standart paralarda olduğu gibi , karşılığında herhangi bir değerli metal yoktur. Fiziksel olarak basılan bir para değildir. BTC sanal olarak üretin bir paradır ve temelinde ise matematiksel sistem  bulunmaktadır. Bitcoin uçtan uca , adresten adrese şifrelenmektedir. Ek olarak ise ayrıca blok üretim süresi on dakikadır.

[table id=41 /]

motoGP nedir

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve kesinlikle yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında  ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalıdır , herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılması önerilmektedir.

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar