Bitcoin Neden Benzersiz ? BTC Neden Benzersiz ?

Abone Ol 

Bitcoin merkezi olmayan ,  her hangi bir banka veya hükümetin gözetiminden bağımsız olarak çalışan bir kripto paradır. Bitcoin tamamen kriptografiye ve eşler arası yazılımlara dayanmaktadır. 2008’de Satoshi Nakamato adlı kişi / kişiler uçtan uca elektronik ödeme sistemi olan yazılımı açıkladılar.  Böylelikle Bitcoin merkeziyetsizleştirilmiş ve üçüncü kişilerin müdahalelerine karşı korumalı sanal para olarak ortaya çıktığı bilinmektedir. 2009’da ise piyasaya sürülmüştür. Peki kripto dünyasında binlerce coin var iken BİTCOİN Neden Benzersiz ? BTC Neden Benzersiz ? 

rbt token nedir
BİTCOİN Neden Benzersiz ? BTC Neden Benzersiz ? 

Bitcoin Neden Benzersiz ?

BTC dünyanın ilk merkezi olmayan kripto para birimidir ve kripto paralara liderlik yaptığı görülmektedir. BİTCOİN Neden Benzersiz sorusuna cevap olarak ,  üç temel nokta bulunmaktadır. İlk olarak , merkeziyetsiz olduğundan dolayı , herhangi bir otorite tarafından kontrol edilememektedir.  Bitcoin işlemlerinin onaylanması dünyanın herhangi bir yerinden , herhangi bir bilgisayardan onaylanabilmektedir ve işlemleri onaylamak için herhangi bir üçüncü şahıslara gerek yoktur.

Bitcoin’i benzersiz yapan diğer etken ise arzıdır. Bitcoin hiç değişmeyecek olan , yaklaşık 21 Milyon sınırlı dolaşan arza sahiptir. Ek olarak ise ne zaman ve ne kadar Btc üretileceği bilinmektedir. Satoshi Nakamato Bitcoin’i  tasarladığında dolaşım arzını maksimum 21 Milyon olması kararı almıştır. Bu nedenle BTC kıtlığı vardır ve bu onun değerli olmasına en büyük etkendir. Bitcoin’,in sınırlı sayıda arza sahip olmasından kaynaklı dijital altın olarak da adlandırılmaktadır. Bitcoin nadir bulunduğu ve madenciliği zor olduğundan dolayı yatırımcılar onu değerli metallere benzetmektedir. Bitcoin Neden Benzersiz ?

Diğer bir etkene geldiğimizde ise söz konusu coin’in tamamen dijital bir ödeme çözümü olmasıdır. Standart paralarda olduğu gibi , karşılığında herhangi bir değerli metal yoktur. Fiziksel olarak basılan bir para değildir. BTC sanal olarak üretin bir paradır ve temelinde ise matematiksel sistem  bulunmaktadır. Bitcoin uçtan uca , adresten adrese şifrelenmektedir. Ek olarak ise ayrıca blok üretim süresi on dakikadır.

POPÜLER FAN TOKENLER

Karşıyaka Fan Token Nedir? KSK Token Nasıl Alınır ? KSK Token !
TBFT Token Nedir ? TBFT Token Nasıl Alınır ?
Ankaragücü Fan Token Nedir ? Anka Token Nasıl Alınır ? ANKA Token !
Rangers Fan Token Nedir ? Rangers Token Nasıl Alınır ? RFT Token !
Real Betis Fan Token , Çok Yakında Bitci Borsasında !
Eskişehirspor Fan Token Nedir? ESES Token Nasıl Alınır ?

motoGP nedir

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve kesinlikle yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında  ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalıdır , herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılması önerilmektedir.