Ana SayfaKripto Para Haberleri5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla , Sabit Coin Nasıl Alınır ?

5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla , Sabit Coin Nasıl Alınır ?

spot_img

Döviz , Emtia alım-satmak yada biriktirmek çoğunuzun aklından geçen bir yatırım türüdür . Fakat bu yatırım yöntemini gerçekleştirmek için uzun işlemler ve can sıkıcı durumlar olabilir . Bildiğiniz üzere makas aralığı diye bir kavram vardır . Bu kavram , bir döviz yada emtia ürünü alırken yada satarken aradaki farkı kapsar . Örnek vermek gerekirse A bankasında Dolar alım fiyatı 17 iken satış fiyatı 16,8 ‘dir . Bu aralığa makas aralığı denir . Daha döviz alırken zarar etmek mi , can sıkıcı bir durum değil mi ? 

Tüm bunların yanı sıra döviz , emtia alım satım işlemlerinde sizleri uzun bir işlem sırası beklemektedir . Bu işlem sırasında makas aralığından tutun , satın alma , hesap açma gibi unsurları da göz önüne alınca işlem sırası daha da uzamaktadır . Fakat size  çok kısa ve basit bir işlem sırasıyla dövize indeksli sabit coin alabileceğinizi söylesem ! Önce şunların farkında olalım ;

 • Kredi kartıyla 5 basit adımda satın alabilirsiniz
 • Makas aralığı yok
 • Uzun işlem sırası yok
 • Yüksek komisyon oranlarına maruz kalmazsınız
 • Stake ile pasif gelir sağlarsınız 
 • Piyasa oynaklıklarında riskinizi düşürebilirsiniz

Tüm bu anahtar noktalara değindikten sonra size sabit coin satın almanın en hızlı yönteminden bahsetsem . Kredi kartları ile sabit coin almak , itibari para yatırma ve e-cüzdanlar haricinde kullanılabilecek diğer ödeme yöntemlerinden biridir . Fakat arada bir fark var , çok hızlı bir şekilde sabit coin satın alma  işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz . Tabi ki bu kadar hızlı ve kolay işlemleri yalnızca lider kripto para borsası Binance sunar ! 

Dünyanın en çok tercih edilen ve en güvenilir kripto para borsasında kullanıcılar çok basit bir şekilde kredi kartıyla sabit coin alabiliyorlar . Gelin size , 5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Sabit Coin Alınır , anlatayım ! 

Sabit Coin Nedir?

Her şeyden önce bu rehber kılavuzumuzda terimleri öğrenmeniz bizim için önem teşkil etmektedir . Sizi yukarda yer alan can sıkıcı durumlardan Binance ile kurtarmak için önce sabit coinleri tanımamız gerekiyor .

Basit bir anlatımla Sabit Coin ; İtibari para ya da kıymetli metal gibi fiyatı istikrarlı olan bir varlığa endeksli bir kripto varlıktır. 

Daha da basite indirgememi isterseniz . İtibari paradan kasıt , Dolar , Euro , TL gibi varlıklar itibari para olarak nitelendirilir . Altın , Gümüş gibi varlıklar ise Emtia olarak nitelendirilir . Sabit coinler bu istikrarlı varlıklara endeksli kripto varlıklardır . Bitcoin , Ethereum gibi kripto varlıklar sürekli olarak fiyat dalgalanmaları yaşamaktadır . Fakat , Sabit coinler, kripto para piyasalarında yaygın olarak görülen fiyat oynaklıklarından kaçınmak üzere geliştirilmiştir. Gelin sizi Sabit Coin Türleri ile tanışıtırayım !

4 Farklı Sabit Coin Türü

Kripto ekosisteminde 4 farklı Sabit Coin türü vardır . Ekosistemin vazgeçilmez ve en çok tercih edilen bu kripto varlıklar , tür , yapı , işleyiş , endekslendiği varlığa göre ayrılmaktadır .

Emtia Destekli Sabit Coinler

Emtia hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaya ne dersiniz . Emtia ; Ticarette yer alan , Altın , Gümüş , Petrol , gibi malların tümüne verilen addır . Emtia destekli Sabit Coinler ise bu varlıklara endekslenmiş kripto varlıklardır . Örneğin Altın’a destekli bir sabit coin Paxos Gold !

Paxos Gold (PAXG) : PAX Gold (PAXG) altına endeskli kripto bir varlıktır . Her token, Brink’in kasalarında saklanan 400 ons London Good Delivery altın külçesinin bir ince ons’u (t oz) ile desteklenir. PAXG’ye sahipseniz, Paxos Trust Company tarafından gözaltında tutulan temel fiziksel altına sahipsiniz.

Lider Kripto Para Borsasında PAXG Token’i Buradan Satın Alabilirsiniz !

İtibari Parayla Teminatlandırılmış Sabit Coinler

İtibari para destekli bir sabit coin, rezervlerinde USD ya da GBP gibi bir itibarı para tutar. Örneğin her bir BUSD, teminat olarak tutulan gerçek bir ABD dolarıyla desteklenir. Kullanıcılar, endeks oranı üzerinden sabit coinlerle itibari paralar arasında geçiş yapabilir. Tokenin fiyatı dayanak itibari paradan uzaklaşırsa, arbitraj yapanlar fiyatı hızla sabit orana geri getirecektir.

Algoritmik Sabit Coinler

Algoritmik sabit coinler, rezerve yönelik ihtiyacı ortadan kaldırarak farklı bir yaklaşım benimser. Çıkarılan tokenlerin arzı, bir merkez bankasının para politikasına benzer şekilde algoritmalar ve akıllı sözleşmeler tarafından idare edilir. Algoritmik model, kripto ya da itibari para destekli sabit coinlere kıyasla çok daha az kullanılır ve bu modelin başarıyla idare edilmesi daha zordur .

Kripto Para Destekli Sabit Coinler

Kripto destekli sabit coinler de itibari para destekli sabit coinlere benzer şekilde çalışır. Fakat rezerv olarak dolar ya da başka bir para birimi kullanmak yerine teminat olarak kripto paralardan faydalanır.

Sabit Coinlerin Avantajları

Sabit Coinler , yatırımcılar , trade edeneler ve kripto para ekosisteminde yer alan her bir ürün ve kullanıcı için en güçlü araçlardır . İşte karşınızda Sabit Coinlerin Avantajları ;

 • Makas aralığından kurtulun : Bankalar üzerinden yada döviz bürolarından alacağınız dövizler belirli makas aralığında alım-satım fiyatlarında sunulmaktadır . Fakat Sabit coinlerde alırken de satarken de güncel fiyat üzerinden işlem yaparsınız 🙂
 • Oynak piyasalarda istikrar sunar : Sabit coinler, kripto yatırımcıları ve kullanıcılarına itibari paranın geleneksel piyasalarda sunduğu değerin aynısını, yani istikrar sunar.

 • Kripto piyasalarda hızlı hareket etme : Kripto yatırımcıları ve kullanıcıları, oynak piyasa şartlarında sıklıkla sabit coinlere bel bağlarlar. Sabit coinlere yönelmek bir yandan kullanıcıların kripto para piyasasında tutunmalarına olanak sağlar.

 • Riskten Korunun : Sabit Coinler sayesinde , kripto para piyasasında yer alan dalgalanmalardan olumsuz etkilenmeniz minimuma inebilir . Pörtfüyünüzün bir bölümünde yer alan sabit coinler ,  fırsatları değerlendirmeniz için muazzam araçlardır . Örneğin ; Kripto varlıklarda yer alan düşüşler , portföyünüzün bir kısmında yer alan sabit coinler ile avantajına dönüşebilir .
 • Sabit coinler kripto piyasasına daha fazla likidite ve hacim getirir : Sabit coinlerin istikrarlı ve verimli olması kripto piyasalarına olan güveni artırır. Yani daha fazla insan piyasada işlem yaparken artık kendini rahat hissetmektedir. Artan piyasa katılımı aynı zamanda alım-satım hacmini ve piyasa değerini de artırmaktadır.

Tabi ki Sabit Coinlerin avantajları bunlarla sınırlı değildir . Daha fazla bilgi almak için kripto ekosisteminin eşsiz bilgi kütüphanesi Binance’ı Buradan ziyaret edebilirsiniz .

En Popüler 3 Sabit Coin

Kripto ekosisteminde benzersiz avantajlar sunan ve oynak piyasalarda güven aracı olan En Popüler 3 Sabit Coin .

Binance Coin (BUSD)

BUSD yasal düzenlemeye tabi, ABD dolarına endeksli, itibari para destekli bir sabit coindir. Her bir BUSD birimi için rezervde bir USD tutulur. Diğer bir deyişle, BUSD arzı USD’ye bire bir oranda endekslidir. BUSD tutanlar tokenlarını itibari paraya çevirebilir ya da itibari paralarını BUSD’ye dönüştürebilir. Projenin sahibi Paxos, BUSD rezervlerine yönelik aylık denetim raporları yayınlar.

Bir sabit coin olarak BUSD, istikrarlı bir piyasa değerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Yatırımcıların ve alım satım yapanların kripto dünyasından çıkmak zorunda kalmadan blockchain üzerinde düşük oynaklığa sahip bir varlık tutmasına olanak sunar.

BUSD Rehberler ; 

1,00 $ fiyat ve 14.441,42 milyon $ piyasa değeri ile Binance USD (BUSD)

Tether (USDT)

Tether 2014 yılında Hong Kong merkezli , Tether şirketi tarafından kurulan bir Kripto Para birimidir .  Sembolü “₮”dir. Kısaltması , USDT olarak geçmektedir . Kripto Paranın ilk  yayınlandığı  zaman ismi RealCoin idi . Yine 2014 yılı içerisinde ismi , Tether olarak değiştirildi .

Bununla birlikte, Tether her USDT’nin 1 $ ile desteklenmesi gerektiğinden, token miktarı şirketin gerçek nakit rezervleriyle sınırlıdır. Tamamen Dolar Kuruna endeksli olmak ile beraber , her zaman değeri 1 dolar ile eşittir.

1,00 $ fiyat ve 78.399,56 milyon $ piyasa değeri ile Tether (USDT)

USD Coin (USDC)

USD Coin Amerikan dolarına sabitlenmiş ve 26 Eylül 2018 Tarihinde çıkartılmış bir kripto para birimidir. USDC Coin, Amerikan dolarının internet ve halka açık blok zincirler üzerinden kullanımı kolaylaştırmak için bir hizmet olarak adlandırılabilir. Centre tarafından Ethereum ağında ERC-20 akıllı kontrat olarak üretilen USDC Coin , Ethereum Blok zincirini kullanmaktadır.

0,99 $ fiyat ve 45.453,71 milyon $ piyasa değeri ile USD Coin (USDC)

Sabit Coinler hakkında detaylı bilgi sahibi olduktan sonra , Lider kripto para borsası Binance ile 5 adımda Kredi Kartıyla Sabit Coin almaya hazır mısınız ?

Binance’te Kredi Kartıyla Nasıl Sabit Coin Alınır?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance web sürümünde ve mobil uygulama üzerinden çok kolay bir şekilde kredi kartıyla Sabit Coin alabilirsiniz . Eşsiz Binance ürünü sayesinde zaman kaybı yaşamadan almak için aşağıdaki rehberleri takip edin .

Web Sürüm Rehberi

kredi kartıyla sabit coin nasıl alınır

 • İtibari para biriminizi veya satın almak istediğiniz sabit coin tutarını girin.

 • [Yeni kart ekle] ögesine tıklayın ve kart bilgilerinizi ve fatura adresinizi girin. [Kart Ekle] ögesine tıklayın.

 • Kart bilgilerinizi doldurun . Yalnızca şahsınıza ait kartlar ile işlem yapabileceğinizi unutmayın !

 • Ödeme bilgilerini kontrol edin ve 10 saniye içinde emrinizi onaylayın. 10 saniye geçtiği takdirde alacağınız kripto fiyatı ve miktarı yeniden hesaplanacaktır. En son piyasa fiyatını görmek için [Yenile] ögesine tıklayabilirsiniz. Komisyon oranı, işlem başına %2’dir.
 • Ödeme bilgilerinizi tekrar gözden geçirin ve işlemi onaylayın.
 • Ödemenizi, bankanızın OTP İşlem Sayfasında doğrulayın.

Binance Uygulama Rehberi

 • Binance uygulamasını açın ve hesabınıza girin . Uygulama ana sayfasında yer alan  [Kredi/BankaKartı] öğesine tıklayın.

 • Satın almak istediğiniz Sabit Coin’i seçin .

 • İtibari para biriminizi ve satın almak istediğiniz tutarı girin. Ardından Kart ile Öde seçeneğine tıklayın .
 • Ödeme bilgilerini kontrol edin ve 10 saniye içinde emrinizi onaylayın. 10 saniye geçtiği takdirde alacağınız kripto fiyatı ve miktarı yeniden hesaplanacaktır. En son piyasa fiyatını görmek için [Yenile] ögesine tıklayabilirsiniz. Komisyon oranı, işlem başına %2’dir.
 • Belirtilen süre içerisinde [Onayla] seçeneğine tıklayın .

 • Eğer kayıtlı bir kartınız bulunmuyorsa [Yeni kart ekle] ögesine tıklayın ve kart bilgilerinizi ve fatura adresinizi girin. [Kart Ekle] ögesine tıklayın.

Önemli : Binance Visa ve Mastercard ile yapılan ödemeleri desteklemektedir.

<< Kredi Kartınız ile Hemen Kripto Alın>>

Şimdi Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsasına Katılmanın Tam Zamanı ! Bir Binance.com hesabına kaydolarak veya Binance kripto alım satım uygulamasını indirerek başlayın . Ardından, hesabınızı doğrulayın . Hesabınızı doğruladıktan sonra, Binance’te sabit coin almak çok kolaydır . Banka havalesikart kanalları , nakit bakiyeyle  yada e-cüzdan satın alma seçenekleriyle Binance’da Sabit Coin satın alabilirsiniz. 

Sık Sorulan Sorular

Kripto almak için bir banka kartı kullanırsam, desteklenen ödeme yöntemleri nelerdir?

 • Visa, Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkeleri, Ukrayna ve Birleşik Krallık’taki kart sahiplerinden kabul edilmektedir.
 • Mastercard ödemeleri ise şu ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir: Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Meksika, Norveç, Polonya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Ukrayna vb.

Kartımın düzenlendiği ülkenin desteklenmediği belirtiliyor. Binance şu anda hangi kart düzenleyen ülkeleri destekliyor?

 • Visa; Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkeleri, Ukrayna, Birleşik Krallık vb. ülkelerdeki kart sahiplerinden kabul edilmektedir. Mastercard ödemeleri ise şu ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir: Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Meksika, Norveç, Polonya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Ukrayna vb.

 Hesabıma kaç banka kartı bağlayabilirim?

 • Hesabınıza en fazla 5 banka kartı bağlayabilirsiniz.

Neden bu hata mesajını görüyorum: “İşlem, düzenleyen banka tarafından reddedildi. Lütfen bankanızla iletişime geçin veya farklı bir banka kartı deneyin.”?

 • Bu mesaj, banka kartınızın bu tür işlemleri desteklemediği anlamına gelir. Lütfen bankanızla iletişime geçin veya farklı bir banka kartı deneyin

Satın alma işlemini belirtilen süre içinde tamamlayamazsam işlem iptal edilir mi?

 • Evet, belirtilen süre içinde tamamlamazsanız emir geçersiz olur ve yeni bir işlem göndermeniz gerekir.

Satın alma işlemim başarısız olursa, ödenen tutarı geri alabilir miyim?

 • Başarısız işlemlerde eğer ödeme alınmışsa, ödeme tutarı kartınıza iade edilir.

Emir tamamlandıktan sonra, satın aldığım kriptoyu nerede görebilirim?

 • Kripto paranın gelip gelmediğini kontrol etmek için sırasıyla [Cüzdan] – [Özet]bölümlerine gidebilirsiniz.

Bir emir verdiğimde, günlük limitime ulaştığım belirtildi. Limiti nasıl artırabilirim?

 • Hesap limitinizi yükseltmek için hesabınızda kimlik doğrulama seviyesini yükseltmek amacıyla [Kişisel Doğrulama] bölümüne gidebilirsiniz.

Satın alma geçmişimi nereden görüntüleyebilirim?

 • Emir geçmişinizi görüntülemek için sırasıyla [Emirler] – [Kripto Alım Geçmişi] ögelerine tıklayabilirsiniz.

İlgili Rehberler

[table id=54 /]

[table id=50 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar