1.500’den Fazla Kripto Madencilik Kuleleri Ele Geçirildi

Dağıstan'daki Kripto Para Madencileri 'yasadışı girişimcilik' ile Suçlandı! 1.500'den Fazla Kripto Madencilik Kulelerini Ele Geçirdi

Dağıstan’daki kolluk kuvvetleri ve diğer yetkililer, 1.500’den fazla madenciye el koyan iki yasadışı kripto çiftliğini kapattı. Rusya’nın yeraltı madeni para madenciliği başkentlerinden biri olarak kabul edilen cumhuriyetteki devlet kurumları, bu tür tesislere düzenli baskınlar düzenliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dağıstan’daki Kripto Para Madencileri ‘yasadışı girişimcilik’ ile Suçlandı

Tass haber ajansı bakanlığın aktardığına göre, Dağıstan İçişleri Bakanlığı ve Federal Güvenlik Servisi yetkilileri, Rusya Cumhuriyeti’nin başkenti Mahaçkale’de büyük bir kripto madenciliği çiftliğini ortaya çıkardı. Bir basın açıklaması, kolluk kuvvetlerinin dijital para üreten 1.476 cihaza el koyduğunu detaylandırdı.

Bakanlık, yasadışı tesisin sahiplerinin diğer madencilere madencilik kuleleri kurmak, onları elektrik şebekesine bağlamak ve güvenlik sağlamak da dahil olmak üzere hizmetler sunduğunu söyledi. Uzmanlar şu anda el konulan madencilik ekipmanlarının piyasa değerini ve tüketilen elektrik miktarını belirlemek için çalışıyor.

Kripto çiftliğine baskın düzenleyen kolluk kuvvetleri, operatörleri Sanatın 2. Bölümü uyarınca suçlamak için kanıt topladıklarını belirttiler. Rusya Federasyonu Ceza Kanunu’nun 171’i, “Yasadışı girişimcilik” ve Sanatın 2. bölümü. 165, “Aldatma veya güveni kötüye kullanma yoluyla malın zarar görmesi.”

Dağıstan, Krasnoyarsk Krai ve Irkutsk Oblastı gibi Rus bölgelerinin düşük elektrik oranlarını koruduğu yıllar içinde yasadışı ve yerel kripto madenciliği için bir sıcak nokta haline geldi. Sonuç olarak, özellikle elektrik şebekelerinin aşırı yükleri kaldıracak şekilde tasarlanmadığı yerleşim bölgelerinde, arızalar nedeniyle elektrik kesintilerine maruz kaldılar.

Önerilen Makaleler

Başka bir durumda, yerel bir elektrik şebekesi operatörü ve dağıtıcısı olan Rosseti Severny Kavkaz, kısa süre önce cumhuriyetin su tedarik kuruluşu Hachkala Vodokanal’ın tesisinde kripto para madenciliği yapan 95 teçhizat buldu. Donanım, Vuzovskoe Ozero pompa istasyonundaki metal bir kaba yerleştirildi.

Kripto çiftliği 260 kW güç kapasitesine sahipti ve yasadışı güç tüketimi 4,5 milyon kWh’yi aştı ve 26 milyon rubleye (400.000 doların üzerinde) mal oldu. Rosseti’nin bir duyurusuna göre, çiftlik, su idaresi çalışanları ile yakın bir şekilde çalışan Dağıstan’ın başkentinin bir sakini tarafından kuruldu.

Moskova’daki yetkililer, Rusya’nın ucuz enerji kaynakları ve uygun iklim koşulları gibi bazı avantajlara sahip olduğu ticari bir faaliyet olarak kripto madenciliğini düzenlemeye yönelik adımlar atıyor. Devlet Duması milletvekilleri şu anda bunu başarmak için tasarlanmış yeni bir yasa tasarısını gözden geçiriyorlar. Bu arada, yerel elektrikle madenciliği engellemek amacıyla, Rusya Tekel Karşıtı Ajansı, madenciler için evlerinde daha yüksek elektrik fiyatları getirilmesini önerdi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.