Ana SayfaKripto Para HaberleriJack Dorsey ve Co. Madencilik İddialarına Karşı Kendilerini Savunuyor

Jack Dorsey ve Co. Madencilik İddialarına Karşı Kendilerini Savunuyor

spot_img

ABD’li Demokratlar ve kripto ünlüleri, kripto para madenciliği konusundaki bir anlaşmazlıkta savaş halinde. Bunun sonucu tüm sektörü tehlikeye atabilir. Jack Dorsey ve Co. Madencilik İddialarına Karşı Kendilerini Savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Jack Dorsey ve Co. Madencilik İddialarına Karşı Kendilerini Savunuyor

Kripto para birimlerinin tartışmalı madenciliği konusunda önde gelen ABD Demokratları ile kripto endüstrisinden ünlüler arasında bir kargaşa yaşanıyor. Sonuçları tüm sektörü tehlikeye atabilir. Çünkü hiçbir ülke ABD kadar Bitcoin madenciliği yapmıyor.

ABD Demokratları, çok fazla enerji tüketiyor ve iklim değişikliğine karşı mücadeleyi baltalıyor, diye defalarca suçladılar. Nisan 2022’de ABD’nin önde gelen çevre ajansı Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) sert sözlerle hitap ettiler . Endüstrinin sıkı bir şekilde düzenlenmesi için çağrıda bulunuyorlar.

Demokratlar EPA’ya açık bir mektupta “Kripto para madenciliği topluluklarımızı zehirliyor” dedi . Alexandria Ocasio-Cortez gibi siyasi ağırlıklar 50’den fazla imzacı arasında yer alıyor. “Hızlı büyüyen kripto endüstrisini sorumlu tutmak” ve “sürdürülebilir ve adil bir şekilde çalışmasını sağlamak” gerekir.

İddialarının listesi uzun, ciddi ve iyi biliniyor. Bitcoin madenciliği tüm Yunanistan kadar enerji tüketiyor, devasa miktarlarda e-atık üretiyor ve havayı ve suyu kirleterek ABD yasalarını ihlal ediyor. Madencilik çiftliklerinden kaynaklanan aşırı gürültü kirliliği hakkında topluluklardan da şikayetler var.

Demokratlar eleştirilerinde dünya çapındaki araştırmacıların çalışmalarına atıfta bulunuyor. Ve aynı zamanda bir alternatifi teşvik edin: Algorand gibi madencilik gerektirmeyen kripto para birimlerine geçiş . Farklı bir fikir birliği algoritması kullanırlar, Proof of Stake. Bu, “yüzde 99 daha az enerji” tüketecektir.

Önerilen Makaleler

Yüksek enerji tüketimi nedeniyle “dijital altın” dünya çapında düzenleyicilerin ateş hattındadır. 2021’de Çin Halk Cumhuriyeti, çevresel kaygılar nedeniyle madencilerini derhal toplu bir göçe gönderdi . BTC-ECHO’nun bildirdiğine göre , AB aynı nedenlerle Mart 2022’de neredeyse fiili bir Bitcoin yasağını geçti . Wikipedia ve Mozilla ayrıca kripto bağışlarını repertuarlarından kaldırdı. Madenciler için hava bu nedenle giderek inceliyor.

MicroStrategy’nin tartışmalı kurucusu Michael Saylor gibi birçok önde gelen kripto para destekçisinin imzasını taşıyor . Şirketi dünyadaki en fazla bitcoine sahip ve şu anda dolandırıcılık iddialarıyla karşı karşıya . Eski Twitter patronu Jack Dorsey de imzaladı. Şu anda , dünyanın en büyük BTC madencilik şirketlerinden biri olan daha önce Square olan Block’u yönetiyor. Tesla ile birlikte, örneğin Teksas’ta, Bitcoin çiftliklerinin ekolojik olarak sürdürülebilir operasyonu üzerinde çalışıyor .

Saylor, Bitcoin hayranları arasında sosyal medyada viral hale gelen bir tweet’te, mektuplarıyla madenci ünlülerin “yanlışlıkları düzeltmek ve halkı aydınlatmak” istediğini söyledi. Madenciler Demokratların sekiz temel iddiasını ayrıntılı bir şekilde inceliyor ve bunları kendi araştırmaları, rakamları ve istatistikleriyle çürütüyor.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, madencilerin kendileri, tartışmalarında saman adamlar kurdular. Bitcoin çiftliklerinin elektrik üreticisi değil, Google, Apple ve Co. gibi veri merkezleri olduğuna dikkat çekiyorlar.

Aynı zamanda uzmanlar geçmişte alıntı yaptıkları çalışmaları sorgularlar. Cambridge analistleri, 2022 raporunda , BTC madenciliğinde yenilenebilir enerjinin küresel payının geçen yıl yüzde 25’e düştüğünü – endüstrinin iddia ettiği gibi artmadığını yazıyor.

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar