Yanlışlıkla 320.000 ETH Göndermiş!

crypto.com
Abone Ol 

Kripto para piyasasında krizler boy göstermeye devam ediyor. Bu sefer olayın ana karakteri Crypto.com! Bildiğiniz üzere Binance Ceo’su CZ, borsaların şeffaf olması gerektiğini ve rezervlerini bildirmelerini gerektiğini vurgulamıştı. Tüm bu olaylar devam ederken, Crypto.com ‘un ağ üzerinden 320.000 ETH göndermesi kullanıcıların dikkatini çekti!

Crypto.com ‘dan Gate.io Borsasına 320.000 ETH Gönderilmiş!

Olayın ortaya çıkmasıyla beraber, piyasada yer alan karalama haberleri bir anda yükselmeye başladı. Fakat olay sanıldığı gibi olmayabilir. İşte olay örgüsü;

  • Conor Grogan adlı bir kullanıcı Crypto.com’un 21 Ekim tarihinde Gate.io borsasına 320.000 ETH gönderdiğini fark ediyor.
  • Bu miktar şirketin Ethereum rezervinin %80 ‘i olması kullanıcılar tarafından dikkat çekiliyor.
  • Crypto.com yaklaşık 1 hafta sonra varlıklarını geri alıyor.
  • 285 bin Ethereum’u bir soğuk cüzdana, 35 bin Ethereum’u ise başka bir soğuk cüzdana transfer  ettiğini bildiriyor.

Konuyla ilgili olarak Cryptocom Ceo’su Kris Marszalek Twitter’dan açıklama yapmaktan çekinmiyor;

  • Bugün Twitter’da çok fazla FUD ve spekülasyon yaratan ETH transferleri, üç haftadan fazla bir süre önce 21 Ekim’de Gate.io beyaz listeye alınmış kurumsal hesabına yapıldı .
  • Crypto.com , takip eden günlerde fonları soğuk cüzdanlarına geri çekmeye başladı. Crypto.com tarafından başarıyla geri çekildi ve soğuk depomuza geri döndü.
  • Gate.io borsası bunu onayladı.
  • Crypto.com saklama sistemlerinden fon hareketleri yalnızca soğuk cüzdanlarımıza, sıcak cüzdanlarımıza ve 3. taraf borsalardaki kurumsal hesaplarımıza bağlı onaylı ve beyaz listeye alınmış adresler arasında mümkündür.
  • Bu özel durumda, beyaz listedeki adres, soğuk cüzdanımız yerine bir 3. taraf borsadaki kurumsal hesaplarımızdan birine aitti. O zamandan beri bu dahili transferleri daha iyi yönetmek için süreçlerimizi ve sistemlerimizi güçlendirdik.
  • Hepsi bu kadar. Tüm sistemlerimiz normal çalışıyor.

Bu haberlere göz attın mı;

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.