UMA Coin Nedir ? UMA Nasıl Alınır ?

UMA Nasıl Alınır

UMA Coin , uma platformumun kripto para birimi ve merkeziyetsiz  finans ( DeFi ) tokenidir.  UMA ise  sentetik varlıklar oluşturmak için bir platform olarak tanımlamaktadır kendini. UMA değerli bir çok şablon oluşturarak , merkezi olmayan finans sektöründe sentetik varlıklar piyasasına hızla giriş yaptığı bilinmektedir. UMA geliştiricileri  finansal yapıların herkes tarafından geliştirilebilir ve herkese açık olmasını savunmakla beraber, tüketicileri koruyan yasa ve düzenlemelerle de uyumlu olunmasını savunmaktadır. Peki tam olarak , UMA Coin Nedir ? UMA Nasıl Alınır ? Sentetik Token ! UMA Coin Kaç TL ? 

UMA Coin Nedir

 

UMA Coin Nedir ?

UMA Coin , uma platformumun kripto para birimi ve merkeziyetsiz  finans ( DeFi ) tokenidir.  UMA ise  sentetik varlıklar oluşturmak için bir platform olarak tanımlamaktadır kendini. UMA değerli bir çok şablon oluşturarak , merkezi olmayan finans sektöründe sentetik varlıklar piyasasına hızla giriş yaptığı bilinmektedir. UMA geliştiricileri  finansal yapıların herkes tarafından geliştirilebilir ve herkese açık olmasını savunmakla beraber, tüketicileri koruyan yasa ve düzenlemelerle de uyumlu olunmasını savunduğu bilinmektedir.

UMA Sentetik Token Geliştiricisi ile kullanıcılar, bir şeyin varlığına endeksli kripto varlıklar oluşturmak için akıllı sözleşme yaratabilmektedir. Standart türevlerin aksine, UMA sözleşmeleri yalızca ekonomik teşvikler ile güvence altına almaktadır. Böylelikle , onları kendi kendine uygulanan ve evrensel olarak erişilebilir olan sözleşmelerin oluşmasına olanak sağlamaktadır.

UMA projesinin tasarlayıcısı ve CEO ‘su , deneyimli bir bilgisayar bilimcisi Hart Lambur ‘dir. Bain Capital ve Dragonfly Capital gibi şirketlerden 4 Milyon USD fon toplayarak 2017 yılında kurmuştur.  Söz konusu projesi tam olarak incelemesinin ilk taslağı 2018 yılında duyurulmuş ve yayınlanmıştır. Sentetik Token ! UMA Coin Kaç TL ? 

Sentetik Token Nedir ? 

Sentetik kripto paralar gerçek dünyadaki , herhangi bir şeyin varlığına endekslenmiş teminatlı varlıklardır. Yani Örnek olarak ise altın gümüş hisse senedi vb. gibidir. Sentetik tokenlar, tahmin piyasalarının vadeli işlem piyasalarının ve teminatlı kredilerin özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır.

UMA Coin Madenciliği !

UMA Coin madenciliği yapılamayan bir coin’dir.  Arzın tamamı ağ geliştiriciler tarafından piyasa sürülmektedir.

UMA Coin Kaç TL ? 1 UMA Coin Kaç TL ?

UMA Coin Dolaşan Arzı: 62.507.965 UMA iken Toplam Arzı ise ; 101.172.570 UMA ‘ dır.

 • umaUMA₺163.554.07%

UMA Nasıl Alınır ?

UMA Coin  almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir.. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulamasıdır.. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekecektir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir.

UMA Coin alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman ,  çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , OKEX üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .  UMA Coin Nedir ? UMA Nasıl Alınır ? UMA Madenciliği !

OKEX KAYIT LİNKİ

Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
 • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek adına , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı istenecektir.
 • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
 • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama smsi gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
 • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı istenecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , OKEX üyeliğiniz aktif olacaktır.
 • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz . UMA Nasıl Alınır ? UMA Madenciliği !
 • POPÜLER FAN TOKENLER

  Düzenle
  Karşıyaka Fan Token Nedir? KSK Token Nasıl Alınır ? KSK Token !
  TBFT Token Nedir ? TBFT Token Nasıl Alınır ?
  Ankaragücü Fan Token Nedir ? Anka Token Nasıl Alınır ? ANKA Token !
  Rangers Fan Token Nedir ? Rangers Token Nasıl Alınır ? RFT Token !

 

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılması tavsiye edilmektedir.