Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS)’den İnceleme!

Uluslararası Ödemeler
Abone Ol 

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), bazı merkezi olmayan finans ve CBDC işlevlerini entegre etmek için Singapur, Fransa ve İsviçre merkez bankalarıyla ortak bir proje başlattı. BIS, DeFi ve merkez bankalarının dijital para birimlerinin küresel etkileşimini inceleyecek!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

BIS, DeFi ve Merkez Bankalarının Dijital Para Birimlerinin Küresel Etkileşimini İnceleyecek

Project Mariana adlı küresel bir bankacılık düzenleyicisinden bir ekip, döviz piyasalarını, ödemeleri otomatikleştirmek ve potansiyel olarak sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için otomatik piyasa yapıcıların (AMM’ler) kullanımını keşfedecek.

AMM, geleneksel alıcı ve satıcıları eşleştirme sürecinin aksine, dijital varlıkları otomatik olarak aktarmak için likidite havuzlarını kullanan bir tür akıllı sözleşmedir.

İlginizi Çekebilir

BIS temsilcileri, AMM protokolleri kavramının, devlet dijital varlıklarının uluslararası değişimini kolaylaştıran yeni nesil finansal sistemlerin temeli olabileceğini açıklıyor.

Proje, Fransa Merkez Bankası, Singapur Para Otoritesi (MAS) ve İsviçre Ulusal Bankası ile birlikte Eurosystem, Singapur ve İsviçre BIS’in İnovasyon Merkezlerini içermektedir. Çalışmanın amacı, 2023 ortasına kadar merkezi olmayan finans (DeFi) ve CBDC işlevselliği arasında birlikte çalışabilirlik kanıtı sağlamaktır.

BIS İnovasyon Merkezi Başkanı Cecilia Skingsley, projenin paydaşların işbirliği için önemini garanti ediyor. Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ve İsveç, Norveç ve İsrail merkez bankaları, merkez bankası dijital para birimlerinin potansiyelini keşfetmek için geçen ay güçlerini birleştirdi .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.