TRC20 Nedir ?

trc20

TRC‌-20, TRON Sanal Makinesi (TVM) ile tokenleri uygulamak için TRON blok zincirindeki akıllı sözleşmeler için kullanılan teknik bir standarttır. Peki tam olarak , TRC20 Nedir ?

TRC20 Nedir ?

TRC‌-20, TRON Sanal Makinesi (TVM) ile tokenleri uygulamak için TRON blok zincirindeki akıllı sözleşmeler için kullanılan teknik bir standarttır. ERC‌-20 ile tamamen uyumludur.  TRC20 standardı, ağdaki her tokenin uyması gereken kuralları tanımlar. Bunlar, yeni tokenlerin verilmesi, token transferinin gerçekleştirilmesi ve onaylanması, tokenlerin gönderilmesi ve alınması ve daha fazlasını içerir.

TRC20 ağındaki tüm tokenler, belirli dijital cüzdanlar tarafından desteklenecek ve totalSupply , BalanceOf , transfer dahil TRC20 sözleşmelerinde belirtilen kurallara uymaları koşuluyla takas edilebilir, aktarılabilir ve paylaşılabilir. Bunun yanı sıra, TRC20 tokenları, Token Adı, Token Kısaltması ve Token Hassasiyeti dahil olmak üzere seçenekler kurallarına da uyabilir.

TRON ağı, daha düşük ücretler ve daha hızlı işlem hızı ile daha verimli bir Ethereum klonu olarak oluşturuldu. TRON akıllı sözleşmelerinin işletim sistemi olan TRON Sanal Makinesi, Ethereum ile sözleşme programlaması için aynı Solidity dilini kullandığından, tüm TRON tokenları ve akıllı sözleşmeler, Ethereum ağı ile sorunsuz bir şekilde uyumludur. Bu, TRON tokenlerinin Ethereum ağında kullanılabileceği ve bunun tersi anlamına gelir.

Tron Rehberi

TRC-20, TRON blok zincirinde yeni tokenler vermek için kullanılan standarttır. TRON, halka açık bir blok zinciri olduğundan, herkesin tokenlerini TRC-20 standardında belirtilen kurallara göre oluşturmasına ve yayınlamasına izin verir. Tüm TRC-20 tokenları, TRON ağında oluşturulan diğer tüm tokenlar ve uygulamalarla sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilir.

Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanan ETH’den farklı olarak, TRON ağı, yalnızca hızlı işlem hızı ve düşük maliyet açısından daha verimli olmakla kalmayıp aynı zamanda birçok ile inşa edilen Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs yöntemini kullanır. TRON ağı, blok başına ortalama 3 saniyelik bir blok süresine sahiptir ve bu, Ethereum’un 15 saniyelik blok süresinden çok daha iyidir

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.