TradingView Nedir ? TradingView Nasıl Kullanılır ?

Tradingview Ne Demek
Abone Ol 

2011 yılında kurulan Trading View , merkezi Westerville ve Ohio’da bulunmaktadır . Dünya çapında 20 dilde, ayrı yayın yapmaktadır. Platform üzerinde dünya genelinde kayıtlı 18 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşmıştır. 7 milyona yakın yayımlanmış fikir ve öneri, bunun yanında 38 milyona yakın oluşturulmuş grafik bulunmaktadır. Peki bu kadar popüler olan bu platform; TradingView Nedir? TradingView Nasıl Kullanılır ? 

TradingView Nedir?

Zirveyi kimseyle paylaşmayan ve kullanıcılarına oldukça geniş işlem yelpazesi sunan , Tradingview gelişmiş piyasa  takip platformudur. Öncelikle bu kadar popüler olmasının başlıca sebeplerinden birisi ücretsiz erişim sağlaması gibi gözükse de kullanıcılara sunmuş ayrıcalıklarda oldukça fazladır. Finansal ürünlerinizin anlık olarak istediğiniz zaman dilimlerin de takibini yaparken kendi analiz ve grafiklerinizi de çizmeniz mümkün. Teknik analiz kısmında varlıkların grafik üzerinde içelerken Trend çizgileri , Destek , Direnç , İndikatörler , Formasyonlar gibi bir çok yardımcı araçlarda bulunmaktır. Kullanıcılar yaptıkları çalışmaları platform üzerinde paylaşabilirsiniz. Geçmişte yaptığınız çalışmaların şimdiki durumlarını görmenizde mümkün. Bu platformdaki kullanıcılar sizin kendi çalışmanı paylaşarak daha fazla kitlenin görmesini ve yorumlamasını sağlayarak daha geniş açıdan görmenizde mümkün kılar.

TradingView

Önerilen Makaleler

TradingView Nasıl Kullanılır ?

Bu platform kullanım açısından yeni yatırımcılar için biraz karışık gibi gözükmesine rağmen oldukça basit ama kaliteli bir giriş sayfası mevcut. Platforma girişinde Grafik , işlem , Piyasa , Takipçi , Topluluk ve Daha fazla gibi ana başlıkları ile karşılamakta. Yapacağınız işlem doğrultusunda ana başlıkları seçebilirsiniz. Sağ üst kısımda giriş , kayıt yapabilir yada ücretsiz sürümünü bir ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

trading view nasıl kullanılır

 

Ana başlık olarak ‘Grafik ‘seçiyoruz , sol üst kısımda USDT/TRY yazan kısmı seçtikten sonra karşımıza bu sayfa çıkmakta. Bu kısımda istediğiniz kripto parayı istediğiniz borsa ekranından anlık olarak görüntülemen, sağlamakta.

 

tradingview nedir

Seçmiş olduğumuz borsada grafik çizmek istediğiniz kripto paranın anlık değeri verilmektedir. Sol kısımda grafik işlemlerinde kullanacağınız kanallar , trend çizgisi , destek direnç çizmeniz için araçlar bulunmaktadır.

TradingView

 

Tekrar sol kısma detaylıca baktığımız da Fib Kanalı , Fib Düzeltmesi , Gann Fanı , Fib Hız Direnç Fanı, Periyodik Çizgiler ve Formasyonlar gibi bir çok detay bulunmaktadır.

 

TradingView

Üst kısma baktığımızda ise Zaman dilimleri , Göstergeler ve İndikatörler gibi çizimlerimizi detaylandırmamızı sağlayacak araçlar mevcuttur.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.