Kripto Parada Mum Nedir ? Mum Grafiği Nedir ve Nasıl Okunur ?

Abone Ol 

Kripto Parada Mumlar ilk başta karmaşık ve anlamsız çizgiler ve şekillerden ibaret gibi gözükse de temel olarak nasıl yorumlamamız gerektiğini öğrenmek , yapacağımız yatırımlara dair sinyal verecektir. Mum Grafiği ile geçmiş fiyat bilgilerine ulaşarak teknik analiz işlemleri uygulayabilmenize yardımcı olabilmektedir. Kripto Parada Mum Nedir ? Kriptoda Mum Nedir ? Mum Grafiği Nasıl Okunur ? Mum Grafiği Nedir ?

Kripto Parada Mum Nedir ?

Mumlar genelde tek bir çizgiden ibaret değildir. Bir mumun sizlere bir çok anlam ifade etmektedir. Mumları çok kısa bir özetle anlatmak gerekirse ;  Gövde ve Kuyruk/Gölge olarak iki önemli kısımdan oluşmaktadır. Gövde olarak bir sütun mum gibi gözükürken kuyruk kısmı da mumun fitili olarak gözükmektedir.

  • Kripto Parada Mum Nedir ? Açılış fiyatı
  • Kapanış fiyatı
  • Yatırım fiyatının yönü  (yukarı ya da aşağı)

Önerilen Makaleler

Mum Grafiği Nedir ve Nasıl Okunur ?

Mum Grafikleri bize bilmemiz gereken bir çok şeyi göstermektedir. Analiz yapan kişiye anlık olarak güncel fiyatını göstermektedir. Bunun haricinde hangi zaman diliminde inceleniyor ise  açılış ve kapanış fiyatı , mumun en yüksek fiyatı , en düşük fiyatını  ve mumun yönünü bizlere göstermektedir. Deneyimli traderların piyasanın yönün nereye gideceğini tahminlerini bu şekilde grafiği yorumlayarak gerçekleştirirler.

  • Örnek vermek gerekirse mumun altındaki fitil , fiyatın düşüş anında yeni yatırımcıların işlem açtığı ve fiyatın yükselişe geçebileceği anlamına gelebilir.
  • Mumun üzerinde fitil var ise de buradan itibaren yatırımcıların kar almaya bölgesi olduğunu ve bu bölgede satış olacağına işaret edebilir.
  • Gövde neredeyse mumun tamamını kaplıyorsa ve iki tarafta da çok kısa fitiller varsa (veya fitiller görünmüyorsa) bu, güçlü bir boğa duyarlılığının (yeşil bir mumda) veya güçlü bir ayı duyarlılığının (kırmızı bir mumda) göstergesi olabilir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.