Tek Madenci, Bitcoin Ağında Bir Blok Çıkardı ve 6,25 BTC Aldı

madenci 6,25 BTC aldı
Abone Ol 

750 TH/s işlem gücüne sahip solo bir madenci, Bitcoin ağında 790.958 numaralı bir blok çıkardı. Bulunan blok için madenci 6.25 BTC (yaklaşık 170.000 $) ödül aldı.

Tek bir madenci, Bitcoin ağında bir blok çıkardı ve 6,25 BTC aldı

23 Mayıs’ta Bitcoin ağındaki toplam hash oranı 367.07 EH/s idi. Sadece 750 TH/s’lik bir işlem gücü göz önüne alındığında, şanslı bir madencinin başarılı bir blok madenciliği yapmak için 489.000’de bir şansı vardır.

İlk kripto para birimini çıkarmanın mevcut zorluğuyla, yalnız bir madenci her 9 yılda bir blok bulma fırsatına sahip. Madenci, sağlanan hizmetler için %2 komisyon alan Skpool solo madencilik havuzunun bir üyesidir.

İlginizi çekebilir

Ayrıca bu blokta 0.249 BTC (6.700 $) olan bir işlem ücreti alacak.

Mart ayında , Bitcoin ağının toplam hashrate’inin %0.002’sini kontrol eden bir Rusya sakini, 780.112 blok madenciliği yapmayı başardı. Ona göre, ekipmanının hashrate’i sadece 270 TH/s (büyük olasılıkla bunlar 3 ASIC’dir) madenciler), ancak 5 Px/s’de ek güç kiraladı.

Ek olarak geçen yıl, tek bir Ethereum madenci blok madenciliği için 170 ETH aldı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.