Sui Coin Yorum, Fiyat Tahmini ve Analiz

Abone Ol 

Airdrop dağıtımına onay vermeyen Sui projesi bir çok testnet üyesini kızdırmayı başarırken, borsalar aracılığıyla ön satış yapması ise yoğun talebe neden olmuştu. Henüz borsa listelemesi gerçekleşmeyen Sui Coin için yorum, fiyat tahmini ve analiz bilgikripto.com’da!

Sui Coin Yorum

Sui coin hakkında yorum yapmadan projeyi detaylı incelemek bizlere daha fazla fikir sunacaktır. Gelin birlikte projenin detaylarına bir bakalım.

Yatırımcılar

Sui ekosistemi, Mysten Labs tarafından geliştirilmiştir. Mysten Labs, Eylül 2021’de dört eski Facebook mühendisi Evan Cheng, Sam Blackshear, Adeniyi Abiodun ve George Danezis tarafından kurulmuş bir kripto ve blockchain altyapı teknolojisi şirketidir.

Sui projesi dünya devi şirketlerden yatırım almayı başarmıştır. İşte Sui ekosistemine yatırım yapan firmalar;

 • Binance Labs: Binance Labs, daha geniş blok zinciri ekosisteminin büyümesine yardımcı olan endüstri projelerine finansman sağlayarak uygun blok zinciri girişimcilerini, girişimleri ve toplulukları belirler, yatırım yapar ve güçlendirir. Binance firmasının yatırım koludur.
 • A16z: Andreessen Horowitz (a16z), Kaliforniya Silikon Vadisi’nde, geleceği teknoloji yoluyla inşa eden cesur girişimcileri destekleyen bir risk sermayesi şirketidir.
 • Jump Crypto: Jump Trading Group’un bir bölümü olan Jump Crypto, web3 altyapı geliştirme ve yatırımında dünya lideridir.
 • Apollo: Apollo Global Management, dünyanın en önde gelen yatırımcılarının çoğuna hizmet veren en büyük varlık yöneticilerinden biridir.
 • Franklin Templeton: Franklin Templeton, yetmiş yılı aşkın tecrübesiyle varlık yönetiminde dünya lideridir.
 • Coinbase Ventures : Coinbase borsasının yatırım koludur.
 • Circle Ventures: Circle Ventures, New York, New York merkezli bir risk sermayesi şirketidir. Şirket teknoloji alanına yatırım yapmayı tercih ediyor.
 • Lightspeed Venture Partners: Lightspeed Venture Partners, tüketici, işletme, teknoloji ve temiz teknoloji pazarlarıyla ilgilenen bir risk sermayesi şirketidir.
 • Sino Global: Sino Global Capital, internetten bu yana en önemli atılım olarak gördüğümüz blockchain teknolojisinin gelişimini ve benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyor.
 • Dentsu Ventures: Dentsu Ventures, girişimcileri yeniliklerini dünyaya taşımaları için destekleyen bir kurumsal risk sermayesi fonudur.
 • Greenoaks Capital: Greenoaks, küresel bir internet yatırım firmasıdır. Greenoaks, küresel olarak teknoloji etkin işletmelere yoğun, uzun vadeli yatırımlar yapar.
 • O’Leary Ventures: O’Leary Ventures, birçok sektörde yatırım yapma konusunda çeşitli bir geçmişe sahip, genel bir girişim sermayesi yatırım platformudur.

Proje yatırım konusunda dünya devleri çalışmaktadır. Buda projeye bakış açımızda yüksek bir olumluluk seviyesi kazandırmaktadır. Yatırımcılar arasında Binance Labs’ın olması Sui’nin ilerleyen dönemlerde Binance borsasında listelenmesinin ön ayağı olabilir. Binance Sui için ciddi bir hype kazandırır.

Daha önce Arbitrum airdrobunda milyonlarca dolar değerinde token dağıtılmasına rağmen, borsa listeleme haberleri ve Binance listelemesi ciddi hype kazandırmıştı. Yatırımcı konusunda bizden tam puan alıyor.

sui kurucu sui ceo

Takım ve Kurucu

Sui, eski Meta mühendislerinden oluşan bir ekip tarafından kuruldu. Bir projeyi yorumlarken, ekibe ve kurucu takıma göz atmak en büyük önceliğiniz olmalıdır. Haydi ekibe bir göz atalım;

 • Evan Cheng: Evan Cheng, Mysten Labs’ın Kurucu Ortağı ve CEO’sudur.
 • Adeniyi Abiodun: Adeniyi, finansal hizmetlerden kriptoya uzanan deneyime sahip bir ürün lideridir.
 • Sam Blackshear: Sam, Mysten Labs ve Sui kurucu ortağıdır.
 • George Danezis: Daha önce Facebook’ta çalışan George, Facebook’tan ayrıldıktan sonra MystenLabs’ı kurdu ve Sui Blockchain’in tasarımcılarından biri olarak çalışmaktadır.
 • Kostas Halkias: Sui projesinde yer alan ortaklardan biridir.

Beş kişilik grup, Sui blok zincirinin arkasındaki şirket olan Mysten Labs’ı kurmadan önce Novi bölümünde çalıştı. Mysten Labs, dünya devi şirketlerden ciddi yatırımlar almıştır. Ekip ve takıma göz attığımız zaman dünyanın önde gelen şirketi Meta’dan ayılmış ve bireyselde ciddi işler başarmış kişileri görebiliriz. Buda Sui Coin yorum açısından ciddi bir önem arz etmektedir.

Borsa Listelemeleri / Sui Coin Hangi Borsalarda Var / Listeli?

Bir kripto varlık için popüler konuma gelmek için ilk adım borsa listelemesidir. Tabi bunu çok ciddi ve güzel dönemlerde yapılması gerekir. Projenin hype kazanması için başlangıçta popüler borsaların tercih edilmesi güven açısından önemlidir. İşte Sui coinin listeleneceği kesin borsalar;

Borsalara tıkladıktan sonra Siteye Git yazısına tıklayarak bonus ile kaydolabilirsiniz. 

Sui Coin Binance Borsasında Listelenecek / Listelenir Mi?

Evet, Binance borsasının listelemesi projenin ilerlemesi açısından büyük önem taşıyor. Bildiğiniz üzere Binance Labs Sui projesine geçtiğimiz dönemlerde yatırım yaptı. Bilgi Kripto’ya göre Binance eninde sonunda Sui coini listeleyecektir. Sui coin yorum ve analizlerini paylaşırken bu gibi faktörlere dikkat etmelisiniz.

 • Güncelleme: Binance 3 Mayıs 15:15’de Sui Coin’i SUI/BTC, SUI/USDT, SUI/TUSD, ve SUI/BNB işlem çiftlerinde listeleyecek.

Sui Coin Fiyat Tahmini ve Analiz

Henüz borsalarda listelenmeyen Sui, 3 Mayıs itibariyle Binance,Kucoin, Gate.io, Mexc, Bitget OKX, Bybit ve Coinlist borsalarından listelenecektir.Bildiğiniz gibi Sui ön satışı Kucoin, OKX ve Bybit üzerinden gerçekleşti. Proje 1 Şubat 2023 tarihinden önce Discord’da yer alan kullanıcılar için bir çekiliş düzenledi. Proje, ön satış için uygun olan 180.000 hesabı eledi ve kullanıcılara e-posta bildirimleri gönderdi. Bu şanslı kişiler, 0,03$ seviyesinden SUI ön satışına katıldılar. Büyük ihtimalle ilk açılışta çoğu yatırımcı satabilir.

Fakat bu Dump etkisi yaratır mı muamma. Çünkü Sürpriz listeleme haberleriyle birlikte, düşüşün yerine yükseliş başlayabilir. Sui coin fiyat analizi yaparken Genel satışta ve Whitelist satışında toplam 594 milyon SUI coin satıldı. Bunun 270.000.000 Milyonu whitelist satışında satıldı. Bu tokenler kilitli değildir. 

Geriye kalan 324 Milyon Token 13 aya bölünecek şekilde kilitli olarak dağıtılacaktır. Basit bir matematikle Sui’nin ilk ay dolaşan arzının 300 Milyon civarında olması bekleniyor. Fiyat analizine geldiğimiz zaman Sui Coin ilk açılıştı Arbitrum gibi piyasa değerine ulaşırsa 3, 4, 5 Dolar seviyeleri kaçınılmaz olabilir. Tabi ki burada yer alan hesapla dolaşan arz ve piyasa değeriyle elde edilmiş olup net rakamlar değildir Bu yüzden yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

 • Güncelleme: Binance tarafından SUI dolaşan arzı 528 Milyon olarak güncellendi. Bu şartlarda başlangıç fiyatı ortalama 1$ – 3$ arasında olması mümkün olabilir. 

Bazı borsalar ilk açılışta manipülasyon yapabiliyor. Kimileri çok yüksekten açarken kimileri çok düşükten açarak yatırımcının kafasını karıştırabiliyor.

Sui Coin Fiyat Tahmini 2023

2023 Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık Sui Coin fiyat tahmini aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

 • İlk dolaşan arz ve listelenme bekleniyor.

Sui Coin Fiyat Tahmini 2024

2024 Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık Sui Coin fiyat tahmini aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

 • Tablo listelemeden sonra güncellenecektir.

Sui Coin Fiyat Tahmini 2025

2025 Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık Sui Coin fiyat tahmini aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

 • Tablo listelemeden sonra güncellenecektir.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.