Ana SayfaKripto Para HaberleriPolygon Labs, Polygon 2.0 Uygulamasının Resmi Başlangıcını Duyurdu.

Polygon Labs, Polygon 2.0 Uygulamasının Resmi Başlangıcını Duyurdu.

MATIC fiyatı son 24 saatte %1'den fazla arttı ve şu anda 0,524 dolarda işlem görüyor. Ancak traderlar Polygon 2.0 uygulamasına ve POL token geçişine hemen yanıt vermedi.

spot_img

Blockchain firması Polygon Labs Perşembe günü, üç Polygon İyileştirme Teklifinin (PIP) yayınlanmasıyla Polygon 2.0 uygulamasının resmi başlangıcını duyurdu. Diğer bir duyuru ise MATIC’in POL tokenına geçişinin başlatılması.

Polygon 2.0 Uygulama Teklifini Duyurdu

Polygon Labs, 14 Eylül’de yaptığı resmi duyuruda , Polygon 2.0 uygulaması için üç Poligon İyileştirme Teklifinin (PIP) yayınlandığını açıkladı. Haziran ayında açıklanan plan muhtemelen bu yılın dördüncü çeyreğinin başlarında tamamlanacak.

“Polygon 2.0 vizyonunun merkezinde, topluluğu – inşaatçıları, yaratıcıları ve Polygon ekosistemini mümkün kılan diğer herkesi – güçlendirme fikri yer alıyor.”

1/ Bekleyiş sona erdi. Polygon 2.0 uygulaması şimdi 3 Polygon İyileştirme Teklifinin (PIP) ve Aşama 0 için bir yol haritasının yayınlanmasıyla başlıyor. https://t.co/gk7FW0zCpc pic.twitter.com/YJo3BtQy4y

– Polygon (Labs) (@0xPolygonLabs) 14 Eylül 2023

PIP-18’in, Ethereum‘u İnternet boyutuna göre ölçeklendiren, birbirine bağlı sıfır bilgi destekli L2 zincirlerinden oluşan bir ağ oluşturmak için Aşama 0 planları vardır.

MATIC’ten Polygon PoS için yerel token olan POL tokenine ve Polygon PoS için staking tokenına yükseltmeler de dahil olmak üzere önemli değişiklikler yapacak. Ayrıca Staking Katmanının başlatılması ve Polygon halka açık zincirlerinin taşınması, katmandan yararlanır.

PIP-17, MATIC’ten emisyon ve token geçişini yöneten POL token’ına sahiptir; staking, topluluk mülkiyeti ve yönetişim sağlar.

PIP-19, maksimum geriye dönük uyumluluk sağlarken Polygon PoS yerel tokenını POL’a yükseltecektir. Bu, yerel MATIC Köprü Sözleşmesinin yükseltilmesiyle gerçekleşecektir.

Maitc Piyasayla Beraber Yükselişte

MATIC fiyatı son 24 saatte %1’den fazla arttı ve şu anda 0,524 dolarda işlem görüyor. Ancak traderlar Polygon 2.0 uygulamasına ve POL token geçişine hemen yanıt vermedi. 24 saatlik en düşük ve en yüksek değerler sırasıyla 0,509 dolar ve 0,524 dolardır.

İşlem hacimleri son 24 saatte %12 azaldı, bu da yatırımcıların ilgisizliğini gösteriyor. Üstelik SEC’in MATIC’i menkul kıymet olarak değerlendirmesi ve Binance’in Polygon desteğini bırakıp MATIC çiftlerini kaldırması fiyat hareketini etkiledi.

Diğer kripto para haberleri;

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar