Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin (BTC) 28 Bin Dolara Yükselebilir mi?

Bitcoin (BTC) 28 Bin Dolara Yükselebilir mi?

BTC fiyatının 26.000 doların üzerindeki kazançları sürdürmek için yeterli ivmeye ihtiyacı var. 28.000 doların üzerine bir kırılmanın kriptoyu 30.000 doların üzerine çıkarması muhtemel. Aşağı yönde ise 25.000 desteğinin kaybedilmesi, 22.000 dolara başka bir satışı tetikleyebilir.

spot_img

BTC fiyatı, Pazartesi günü 25.000 dolarlık desteği test eden düşüşün ardından bu hafta yeni bir atağa geçmeye çalışıyor. Piyasanın likidite eksikliği nedeniyle harap bir durumda olmasına rağmen, büyük desteğin bu hamlesi yatırımcıların “bekle ve gör” tutumuna meydan okudu. Peki tam olarak, Bitcoin (BTC) 28 Bin Dolara yükselebilir mi?

Bitcoin (BTC) 28 Bin Dolara Yükselebilir mi? BTC Yorum ve Teknik Analizi

Bitcoin fiyatının 25.000 dolar civarındaki haftalık en düşük seviyelerinden keskin yükselişi yalnızca 26.000 doların üzerine çıkmakla kalmadı, aynı zamanda Eylül ayında ikinci kez kısa vadeli direnci 26.400 doları test etti.

Kısa vadeli aşırı alım koşulları ve alçalan trend çizgisinin oluşturduğu direnç olmasaydı yükseliş trendi kesintisiz olarak devam edebilirdi. Stokastik osilatör, BTC fiyatının nispeten kenarda kalan yatırımcıların alım yapmasına izin verirken momentum toplamak için geri çekilmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Yalnızca %0,2 artışla 25.871 dolara ulaşan Bitcoin, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (kırmızı) tarafından 25.844 dolardan sağlanan desteği arıyor . Bu desteği sağlam tutmak, boğalar yükseliş trendinin yeniden başlamasını düşünürken büyük rol oynayacaktır.

Bitcoin (BTC) 28 Bin Dolara Yükselebilir mi? BTC Yorum ve Teknik Analizi

Özellikle Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinden gelen bir satın alma sinyaliyle birlikte, 28.000 $’a doğru beklenen kazanımların bu kez sürdürülme olasılığı daha yüksek.

Yatırımcılar, mavi MACD çizgisi kırmızı sinyal çizgisinin üzerinde durduğu sürece uzun pozisyonlarını korumayı düşünebilirler. Bu, Bitcoin’i daha fazla kazanç için destekleyen güçlü bir momentum anlamına geliyor.

Başarılı bir kırılma ve alçalan seviyenin üzerinde tutunma, sabırsızlıkla beklenecek bir başka kilometre taşıdır; bu, düşüş trendinin bittiğini ve BTC’nin daha güçlü bir yükseliş trendine doğru ilerlediğini gösterir.

Bu arada tüm analistler BTC fiyatındaki düşüş eğiliminin sona erdiğine ikna olmuş değil. Rekt Capital, Bitcoin’in bu hafta başında 25.000 dolara düşüşle çift tepe modelini tamamladığına inanıyor. Bu aynı zamanda daha düşük seviyelerde, muhtemelen boğa piyasasının önünde 22.000 dolar seviyesinde başka bir süpürme için yer olduğu anlamına geliyor.

Kripto pazarındaki likidite, FTX’in çöküşünden bu yana büyük bir sorun oldu ve genel olarak kurumaya devam ediyor. Zincir üstü analiz platformu Glassnode’a göre hacimler hem zincir içi hem de zincir dışı tarihin en düşük seviyelerine geriledi.

“HODLing piyasanın tercihi olmayı sürdürürken, arzın önemli bir kısmı gerçekleşmemiş önemli bir zarara düşme tehlikesiyle karşı karşıya.”

Bununla birlikte,  BTC fiyatının 26.000 doların üzerindeki kazançları sürdürmek için yeterli ivmeye ihtiyacı var. 28.000 doların üzerine bir kırılmanın kriptoyu 30.000 doların üzerine çıkarması muhtemel. Aşağı yönde ise 25.000 desteğinin kaybedilmesi, 22.000 dolara başka bir satışı tetikleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar