Paraguay Senatosu, Kripto Para Birimi Yasasını Reddetti

kripto para
Abone Ol 

Paraguay Senatosu, Başkan Mario Abdo’nun 2 Eylül’de önerilen bir kripto para yasa tasarısı üzerinde uyguladığı toplam vetoyu reddetmeye karar verdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Paraguay Senatosu, Başkanlık Vetosunu Kripto Para Birimi Yasasını Reddetti

Paraguay Senatosu, yakın zamanda onaylanan kripto para birimi yasa tasarısının kabulü söz konusu olduğunda cumhurbaşkanına karşı savaşmaya hazır. Başkan Mario Abdo , bu ayın başlarında bu girişim üzerinde tam bir veto eylemi gerçekleştirdi, ancak Senato yeni bir tartışmada bu tasarının yaptırımına desteğini yeniden teyit ederek eylemi reddetti.

Senatörler, tasarıda kripto madencileri de dahil olmak üzere devlete ve kripto para birimi endüstrisine fayda sağlayacak çeşitli kararlar olduğunu savundu. Senatör Enrique Salyn Buzarquis, devletin Paraguay’da gerçekleşen kripto para madenciliği faaliyetleri üzerinde vergi toplamayı resmileştirmesi gerektiğini belirterek, tasarının yaptırımını destekleme sözü verdi.  ”Kripto para birimi işinin uygun olanı resmileştirmesi ve ücretlendirmesi daha iyi, bu yüzden faturayı savunuyorum.”

Önerilen Makaleler

Diğer bir senatör olan Abel Gonzalez de enerjinin boşa harcanmak yerine devlete gelir sağlamak için kullanılması gerektiğini belirterek bu yaptırımı savundu. Senatör Daniel Roja da kripto para yoluyla yeni istihdam biçimlerinde enerji kullanımına katkıda bulunabileceğini açıklayarak bu tasarıyı tekrar desteklemeye karar verdi. 33 senatörün tamamı, söz konusu yasa tasarısına ilişkin başkanlık vetosunu reddetti.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.