OpenSea’nin Saldırıya Uğradığı Bildiriliyor; Hacker 800 bin Dolar Aldı !

Global NFT pazarından olan OpenSea’nin, 347 Ether [yaklaşık 800 bin dolar değerinde] kaybına neden olan bir ön uç saldırısına maruz kaldığı bildirildi. OpenSea’nin Saldırıya Uğradığı Bildiriliyor; Hacker 800 bin Dolar Aldı ! 

OpenSea’nin Saldırıya Uğradığı Bildiriliyor; Hacker 800 bin Dolar Aldı !

Saldırı ilk olarak blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından kaydedildi. Aynı şeyi gün ışığına çıkaran son tweetleri ,

“OpenSea’nin bir ön uç sorunu olduğu ve istismarcının yaklaşık 332 Ether kazandığı görülüyor”

Etherscan’daki ilgili işlem de aynı şeyi doğruladı.

 OpenSea saldırı

Saldırıyı gerçekleştirmek için kullanılan cüzdan, özellikle,   anonim cüzdan hizmeti TornadoCash’ten 10 ETH aldı . Alınan Ether, wETH’ye sarılmış ve daha sonra saldırı için kullanılmıştır.

PeckShield’ın duyurusundan bir saat önce, birkaç kullanıcı daha önce Rarible’da listelenen fiyatları kullanarak OpenSea’den çeşitli NFT’ler satın almanın mümkün olduğunu fark etti.

OpenSea'nin Saldırıya Uğradığı Bildiriliyor;

Eh, kripto alanı başından beri saldırılara ve istismarlara karşı hassastı. Büyük bir borsa olan Crypto.com oldukça yakın zamanda hedef alındı . 4.6K ETH coinlerinin yanı sıra  platformdan 444 BTC  daha çalındığı tahmin ediliyor. Ancak hedeflenen hesaplara daha sonra geri ödeme yapıldı .

Mevcut OpenSea istismarı, arka uç veya blok zinciri korsanlığı ile herhangi bir çalışma gerektirmiyordu. İstismar sürecinin arbitraj ticaretine benzer olduğu bildirildi. Burada, profesyonel spekülatörler genellikle iki farklı borsada bir varlık fiyatının fiyatındaki farktan yararlanır. Varlıkları bir platformdan ucuz bir fiyata satın alırlar, yalnızca diğerinde daha yüksek bir değerle satarlar.

Kullanıcı, değer kazanmak için farklı platformlardaki iki sipariş arasındaki dengesizliği kullandı. NFT platformunun ön uç yapısı savunmasız olmasaydı aynı şey mümkün olmazdı.

Önerilen Makaleler

Bu arada, yorumcular bu işlemlerin arkasında neyin durabileceği konusunda hemfikir değiller, bazıları da “şişko satıcı” gibi seçenekler sunuyor veya kullanıcılar tekliflerini uygun şekilde iptal etmiyor.

PeckShield’s’ten yaklaşık bir saat önce yayınlanan bazı raporlar, bir istismarın saldırganın NFT’leri eski liste fiyatları için, muhtemelen taban fiyatının altında satın almasına izin verdiğini iddia etti.

Cryptonews.com yorum için OpenSea ile iletişime geçti.

Ayrıca ,  iki gün önce OpenSea, taban fiyatın (koleksiyon ürünleri için en düşük fiyat) “çok altında” bir listeleme ayarladıklarında kullanıcıları uyaran yeni bir özelliği duyurdu. 

OpenSea’nin bu konudaki resmi açıklaması hala bekleniyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.