O Ülke, Milyonlarca Kripto Para İle İlk Kez Mal İthal Ediyor!

ilk resmi sipariş
Abone Ol 

Bu hafta İran, kripto para biriminde ödenen toplam 10 milyon dolarlık mal ithalatı için ilk resmi siparişini verdi.  O Ülke, Milyonlarca Kripto Para İle İlk Kez Mal İthal Ediyor! 10 Milyon Dolarlık Mal İthalatı İçin İlk Resmi Sipariş Verildi! 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

10 Milyon Dolarlık Mal İthalatı İçin İlk Resmi Sipariş Verildi!

İran haber kuruluşları tarafından yayınlanan bir rapora göre, İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı’ndan bir yetkili 9 Ağustos Salı günü bilgileri açıkladı. İran Ticareti Geliştirme Örgütü (TPO) başkanı Alireza Peman-Pak Twitter’da şunları söyledi:

“Bu hafta, kripto para birimini kullanan 10 milyon dolarlık ilk resmi ithalat siparişi kaydı başarıyla tamamlandı.”

Yetkili ayrıca, Eylül ayı sonuna kadar girişimin odak noktası olan ülkelerle uluslararası ticarette kripto para birimleri ve akıllı sözleşmelerin yaygın olarak kullanılacağını tahmin ettiğini açıkladı. “Eylül sonuna kadar hedef ülkelerle dış ticarette kripto para birimleri ve akıllı sözleşmeler yaygın olarak kullanılacak.”

Önerilen Makaleler

Geçen yıl Feinbold, İran hükümetinin kripto para madenciliği konusundaki tutumunu yumuşattığı için İran hükümetinin 30 kripto madenciliği çiftliğine izin verdiğini bildirdi. Onay, İran polisinin Tahran’ın başkentindeki bir tesisten kripto para madenciliği için kullanılan 7.000’den fazla bilgisayara el koymasından bir hafta sonra geldi. Bu, ülkenin enerji kullanımına ilişkin endişeler nedeniyle Mayıs 2021’de Bitcoin madenciliğini yasaklama kararının bir sonucu olarak geldi.

Özellikle İran, yetkililerin madencileri suçladığı elektrik kesintileriyle ilgili zorluklarla karşı karşıya kalırken, enerji endişeleri ortaya çıkmaya başladı. İlginç bir şekilde, Mart 2021’de İran Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi ayrıntılı bir raporda, ülkeyi uluslararası yaptırımları atlamak için Bitcoin ve diğer kripto para madenciliğini benimsemeye teşvik etti.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.