Ana SayfaKripto Para HaberleriEthereum PoS (ETHS) Coin Nedir ?

Ethereum PoS (ETHS) Coin Nedir ?

spot_img

ETHS (ETH2, Ethereum PoS), yeni PoS (hisse kanıtı) zinciri için belirteci temsil eder . Peki tam olarak , Ethereum PoS (ETHS) Coin Nedir ?

Ethereum PoS (ETHS) Coin Nedir ?

Ethereum, iş ispatı(PoW)‘ndan hisse ispatı (PoS) adı verilen bir fikir birliği mekanizmasına geçiyor. Topluluğun, yükseltmeler yoluyla Ethereum‘u ölçeklendirme stratejisinin önemli bir parçası olduğu için bu her zaman öncelikli plandı. Ancak hisse ispatını doğru yapmak büyük bir teknik zorluktur ve ağ üzerinde mutabakata varmak için iş ispatı kullanmak kadar kolay değildir.


Hisse İspatı (PoS) Nedir ?

Hisse ispatı, dağıtılmış mutabakata ulaşmak için blok zinciri ağları tarafından kullanılan bir tür mutabakat mekanizmasıdır . Kullanıcıların ağda doğrulayıcı olmak için ETH’lerini stake etmelerini gerektirir. Doğrulayıcılar, iş ispatında madencilerle aynı sorumlulukları taşırlar: Tüm düğümlerin ağın durumu hakkında mutabık olmaları için işlemleri sıralamak ve yeni bloklar oluşturmak. Hisse ispatı, bir dizi iyileştirme ile iş ispatının (PoW) yerini alacak:

  • Daha iyi enerji verimliliği – blok madenciliği için yüksek enerji kullanmanıza gerek yok
  • Daha düşük giriş bedeli ve donanım gereksinimleri – yeni bloklar oluşturma kabiliyeti için elit donanıma ihtiyacınız yok
  • Merkezileştirmeye karşı daha güçlü bağışıklık – hisse ispatı ağdaki düğüm sayısını artıracaktır
  • Parça zincirleri için daha güçlü destek – Ethereum ağını ölçeklendirme için önemli bir yükseltme

Ethereum PoS (ETHS) Nasıl Çalışır ?

İş ispatının aksine, rastgele seçildikleri ve rekabet etmedikleri için doğrulayıcıların büyük miktarda bilgi işlem gücü kullanmalarına gerek yoktur. Blok madenciliği yapmaları gerekmez, sadece seçildiklerinde blok oluşturmaları ve seçilmediklerinde önerilen blokları doğrulamaları gerekir. Bu doğrulama, tasdiklemek olarak bilinir. Tasdiklemeyi, “Bence bu blokta bir sorun yok.” demek gibi düşünebilirsiniz. Doğrulayıcılar, yeni bloklar önererek ve gördüklerini tasdikleyerek ödüller alırlar. Kötü niyetli blokları tasdiklerseniz, stake ettiğiniz miktarı kaybedersiniz .

Artıları ve Eksileri

Artıları Eksileri
Stake etme, bir düğüm çalıştırmanızı kolaylaştırır. Donanım veya enerji bazında büyük yatırımlar gerektirmez ve stake etmek için yeterli ETH’niz yoksa, stake havuzlarına katılabilirsiniz. Hisse ispatı, hâlâ emekleme aşamasındadır ve iş ispatına kıyasla daha az kullanılmıştır
Stake etme daha merkeziyetsizdir. Katılımın artmasına izin verir ve daha fazla düğüm, madencilikte olduğu gibi artan getiri yüzdesi anlamına gelmez.
Stake etme, güvenli parçalamayı mümkün kılar. Parça zincirleri, Ethereum’un aynı anda birden fazla blok oluşturmasını sağlayarak işlem hacmini artırır. Bir iş ispatı sisteminde ağı parçalamak, ağın bir kısmından ödün vermek için gereken gücü düşürür

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar