Netflix Hisse Değeri, Fiyatı ve Grafik!

netflix hisse fiyatı
Abone Ol 

Netflix,90’ların sonlarında DVD kiralama işi olarak yola çıkmış olup, üyelerin internete bağlı bir cihazda reklamsız olarak dizi ve film izlemelerini sağlayan abonelik tabanlı bir streaming hizmetidir. Peki tam olarak  Netflix Hisse  Nedir? Netflix Hisse Değeri, Fiyatı ve Grafik!

Netflix Hisse Senedi alım-satım için hemen buradan kayıt olunuz ve yıl sonuna kadar sıfır komisyon işlem hakkını kaçırmayın!

Netflix Hisse  Nedir?

Netflix, kullanıcıların internete bağlı bir cihazda reklamsız olarak dizi ve film izlemelerini sağlayan abonelik tabanlı bir streaming hizmeti olup,  iOS Android ve Windows 10 cihazınıza dizileri ve filmleri indirebilir ve internet bağlantısı olmadan izlenebilmektedir.

DVD’leri müşterilere posta yoluyla göndererek yola çıkan Netflix, şimdi dünyanın internet bant genişliğinin yüzde 15’inden fazlasını tüketiyor ve 190’dan fazla ülkede abonesi bulunmaktadır.

Netflix, California’da 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulmuştur. Reed Hastings, Apollo 13 filmini uzun zamandır ölü Gişe rekorları kıran filmden kiralayıp altı hafta geç iade ettiği için aldığı 40 dolarlık bir para cezasının bu fikri ateşlediğini dile getirdi. Bir gün spor salonunda egzersiz yaparken, cezanın acısı, birinin çevrimiçi bir film sipariş etmesine ve postayla almasına izin veren bir hizmet düşünmesi için ona ilham verdi.

Fakat, Marc Randolph’a göre bu hikaye doğru değil ve sadece bir pazarlama şakasıydı. Bunun yerine, 1997’nin başlarında, Reed çalıştıkları şirketin (Pure Atria) CEO’suydu ve Marc, Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısıydı. Marc, başka bir firmayla yaklaşan bir birleşme ikisini de işsiz bırakacağından, Reed’in kendisine “Bir fikir bulalım, sen onu yürütebilirsin, ben de finanse edeceğim” dediğini söylemektedir.

Amazon.com gibi bir başarı elde etmek isteyen Marc, Santa Cruz’daki evlerinden Silikon Vadisi’ne kadar her gün işe araba ile giderken Reed’e her türlü e-ticaret fikrini sundu: sörf tahtaları, özel yapım beyzbol sopaları, kişiselleştirilmiş köpek mamaları ve eve teslim şampuanı. Hepsine Reed’in cevabı basitçe “bu asla işe yaramayacak” olmuştur.

netflix hisse

1997 yılında, Marc ve Reed Santa Cruz’daki Logos Books & Records’a girdiler, Patsy Cline’ın en iyi hitlerinden bir CD satın aldılar ve kasabanın birkaç blok ötesindeki Reed’in evine postaladılar. CD sağlam bir şekilde geldiğinde, e-ticaret zaferine giden bileti bulduklarını tahmin ediyorlardı.

29 Ağustos 1997’de Netflix, Reed Hastings’ten en az 1,9 milyon dolar kullanılarak kaydedildi ve kuruldu. Diğer yatırımcılar daha sonra bu sermayeyi desteklediler ve 37 yaşındaki Reed Hastings, %70 hisse ile Başkan oldu ve 39 yaşındaki Marc Randolph, CEO ve azınlık sahibi oldu.

Önerilen Makaleler

İlk başlarda Netflix, DVD’leri beyaz zarflara koyardı ve 2000 yılına kadar Netflix bunları sarı zarflara dönüştürmedi. Fakat şirketin daha aşina olduğumuz ikonik kırmızı zarflara geçmesi yalnızca bir yıl sürdü. DVD’ler, içinde posta ücreti ödenmiş bir iade kılıfı bulunan ince bir pakette geldi ve Netflix tüm posta masraflarını karşıladı.

2000’li yıllarda Netflix bir milyon aboneye ulaştı ve büyümeye devam etmektedir.

Bunlara ek olarak Netflix, 2022  ilk çeyrekte 200.000 abonesini kaybetti , on yıldan beri ilk kez yaşanan bir durumdu. Yıllar içinde Disney+, Hulu, ESPN+, Prime Video, HBO Max ve YouTube TV gibi rakipler kazandığını biliyoruz . Bu rakipler, izleyicilerini eğlendirmek için farklı şekillerde büyük yatırımlar yapmaktadırlar. Paketin önünde kalmak için Netflix’in yeni gelişen teknolojileri benimsemesi ve içeriğini taze tutmaya çalışması gerekebilir.

Netflix Ne Zaman Halka Arz Oldu?

Netflix 2002 Mayıs’ta halka açıldı. Halka arz 82,1 milyon dolar artırdı ve Netflix’e 309,7 milyon dolar değer biçti. Reed’in 500.000 hissesi ve Marc’ın 166.000 hissesi var.

Netflix Hisse Nasıl Alınır?

  • Netflix hisse senedi alım satım işlemleri için makale girişinde vermiş olduğum link üzerinden giriş yapın, üstelik yıl sonuna kadar komisyonsuz işlem sizleri bekliyor!
  • Açılan sayfada sağ üstte bulunan indir kısma tıklayarak uygulamayı indirip ücretsiz bir şekilde kaydınızı tamamlayınız.
  • Kayıt işlemini gerçekleştirip uygulamaya giriş yaptıktan sonra, isim soyisim, kısa adres bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz ve kimlik ön arka yüzünü doğrulamanız gerekmektedir.
  • Hesabınız aktif olduğunda yatırım hesabınıza paranızı yatırarak dilediğiniz şirketlere yatırım yapıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik ister TL isterseniz dolar aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix Hisse Değeri, Fiyatı ve Grafik!


 
Netflix hisse canlı grafik bilgikripto.com’da ! Canlı olarak tüm gün, hafta, ay ve yıl olarak görüntüleyebilirsiniz.


 

Netflix Hisse Teknik Analiz!

Netflix hisse için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu Netflix alım-satım derecesini görebilirsiniz. Netflix/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar. Bilgi Kripto Teknik analiz aracı sadece bilgilendirme aracı olup , yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

 

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.