Sui Coin Nedir, Kurucusu, Tokenomik, Nasıl Çalışır?

sui coin
Abone Ol 

Sui, yaratıcıların ve geliştiricilerin web3’teki bir sonraki milyar kullanıcıya hitap eden deneyimler oluşturmasını sağlamak için sıfırdan tasarlanmış ilk izinsiz Katman 1 blok zinciridir. Sui, düşük maliyetle rakipsiz hız ile çok çeşitli uygulama geliştirmeyi desteklemek için yatay olarak ölçeklenebilir. Sui Coin Nedir, Kurucusu, Tokenomik, Nasıl Çalışır?

Sui Nedir?

Sui, diğer blok zinciri sistemlerindeki doğrulayıcılara veya madencilere benzer bir rol oynayan izinsiz bir dizi doğrulayıcı tarafından sürdürülen akıllı bir sözleşme platformudur.

Sui, basit kullanım durumları için ölçeklenebilirlik ve benzeri görülmemiş düşük gecikme süresi sunar. Sui, çoğu işlemi paralel olarak işlenebilir hale getirir. Bu, işleme kaynaklarını daha iyi kullanır ve daha fazla kaynak ekleyerek verimi artırma seçeneği sunar. Sui, ödeme işlemleri ve varlık transferi gibi basit kullanım durumları için bunun yerine daha basit ve daha düşük gecikme süreli ilkelleri kullanmak için fikir birliğinden vazgeçer. Bu, blok zinciri dünyasında eşi görülmemiş bir durumdur ve oyundan fiziksel satış noktalarında perakende ödemeye kadar bir dizi yeni gecikmeye duyarlı dağıtılmış uygulamaya olanak tanır.

Sui, Rust’ta yazılmıştır ve sahibi olabilecek varlıkları tanımlamak için Move programlama dilinde yazılmış akıllı sözleşmeleri destekler . Move programları, bu varlıklar üzerinde, bunların oluşturulması için özel kurallar, bu varlıkların yeni sahiplere devri ve varlıkları değiştiren işlemler dahil olmak üzere işlemleri tanımlar. Core Move ve Sui move arasındaki farklar hakkında bilgi edinmek için Sui Move’un Core Move’dan nasıl farklı olduğuna bakın .

Sui Coin Nedir?

Sui’nin, sabit bir tedarik ile SUI adlı yerel bir coini vardır. SUI coini, gaz için ödeme yapmak için kullanılır ve aynı zamanda bir çağda doğrulayıcılarda devredilen hisse olarak da kullanılır. Bu çağda doğrulayıcıların oy verme gücü, bu devredilen payın bir işlevidir. Doğrulayıcılar, kendilerine devredilen paya göre periyodik olarak yeniden yapılandırılır. Herhangi bir çağda doğrulayıcılar kümesi Bizans hata toleranslıdır . Dönemin sonunda, işlenen tüm işlemlerden toplanan ücretler, sistemin işleyişine katkılarına göre doğrulayıcılara dağıtılır. Doğrulayıcılar, kendilerine pay devreden kullanıcılara ödül olarak bazı ücretleri paylaşabilir.

Toplam SUI arzı 10.000.000.000 (yani on milyar token) ile sınırlandırılmıştır. SUI’nin toplam arzının bir kısmı, ana ağ lansmanında likit olacak ve kalan coinler önümüzdeki yıllarda kazanılacak veya gelecekteki hisse ödül sübvansiyonları olarak dağıtılacak. Her SUI belirteci çok sayıda ondalık basamağa bölünebilir.

SUI coin, Sui platformunda dört amaca hizmet eder:

 • UI, Proof-of-Stake mekanizmasına katılmak için bir dönem içinde stake edilebilir.
 • SUI, Sui platformundaki işlemleri veya diğer işlemleri yürütmek ve depolamak için gereken gaz ücretlerini ödemek için gereken varlık değeridir.
 • SUI, paranın standart özellikleri – bir hesap birimi, bir değişim aracı veya bir değer deposu – ve akıllı sözleşmeler, birlikte çalışabilirlik ve birleştirilebilirlik ile sağlanan daha karmaşık işlevler dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için çok yönlü ve likit bir varlık olarak kullanılabilir. Sui ekosistemi.
 • SUI coini, protokol yükseltmeleri gibi konularda zincirleme oylamaya katılma hakkı olarak hareket ederek yönetişimde önemli bir rol oynar.

Sui coin herhangi bir borsada listelenmemiştir. Listeleme ve ön satış duyurusu buradan yapılacaktır. 

Sui Coin Tokenomik

Sui’nin tokenomikleri, ekonomik bir ekosistem ve Sui’nin önde gelen mühendislik tasarımı ile eşit bir finansal tesisat sunmayı amaçlayan ekonomik blok zinciri araştırmalarının sınırında tasarlanmıştır.

Sui ekonomisi, üç ana katılımcı grubu ile karakterize edilir:

 • Kullanıcılar , dijital varlıkları oluşturmak, değiştirmek ve aktarmak veya akıllı sözleşmeler, birlikte çalışabilirlik ve birleştirilebilirlik tarafından sağlanan daha karmaşık uygulamalarla etkileşim kurmak için işlemleri Sui platformuna gönderir.
 • SUI coin sahipleri , belirteçlerini doğrulayıcılara devretme ve hisse kanıtı mekanizmasına katılma seçeneğine sahiptir. SUI sahipleri ayrıca Sui’nin yönetimine katılma haklarına sahiptir.
 • Doğrulayıcılar , Sui platformunda işlem işlemeyi ve yürütmeyi yönetir.

Sui Nasıl Çalışır?

Sui blok zinciri, daha önce düşünülemez olduğu düşünülen bir hız ve ölçekte çalışır. Sui, tipik blok zinciri işleminin basit bir transfer olduğunu varsayar ve bu kullanım için optimize eder. Sui bunu, her isteği bağımsız hale getirerek, ağ bağlantılarını daha uzun süre açık tutarak ve işlemlerin hemen tamamlanmasını sağlayarak yapar. Sui, tek yazarlı nesneler için optimize ederek basit işlemler için fikir birliğinden vazgeçen bir tasarıma izin verir.

Sui Kurucusu ve Ekip

 • Evan Cheng
 • Adeniyi Abiodun
 • Sam Blackshear
 • George Danezis
 • Kostas Chalkias

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.