Monero Nedir ? XMR Coin ! XMR Kaç TL ? Monero Madenciliği !

xmr nedir

Bilindiği üzere kripto paralar , herhangi bir sorunu çözmeye yönelik teknolojileri bünyelerinde bulunduran sistemlerdir. Blockchain olarak adlandırılan bu teknolojiyle  resmi kurumların yürütmüş olduğu doğrulama işlemini yapabilmek için farklı yöntem kullanılmaktadır. Yani daha uygun maliyet ve işlem hız süresi kripto paraları geleceğin teknoloji olarak göstermektedir. Peki Monero Nedir ? XMR Coin ! Monero Nasıl Alınır ? XMR Kaç TL ? Monero Madenciliği !

bitci affiliate

Monero Nedir ?

Monero ( XRM) 18 Nisan 2014 yılında ByteCoin in çatallaşması ile ortaya çıkan özel, güvenli ve takip edilemez bir kripto para birimidir. Açık kaynaklı ve gizlilik odaklı kripto para birimi olarak, şeffaf olmayacak şekilde tasarlanmış blockchain üzerine inşa edilmiş durumdadır. Hiç kimse, hiç kimsenin bakiyelerini ve yaptığı işlemi görüntüleyememektedir. Bu nedenle Monero paranın ve gizliliğin kontrolünün tamamen kullanıcıda olduğunu iletmektedir.

Monoro çember imzalar ve sakalı adresler kullanan , gizlilik odaklı olarak çalışan bir kripro para birimidir. Çember imza, iimzaalyan kişiyi gizli tutan anonim bir dijital imzadır. Saklı adresler ise her işlem sırasında tek kullanımlık olarak üretilen rast gele yaratılmış adreslerdir.

xmr kaç tl

XMR Coin !

XMR en temel anlatımıyla bir kripto para birimidir. 2014 tarihinde ilk defa piyasaya  çıkan ve doğrulama yöntemi olarak iş kanıtı tekniğini tercih eden Monero gizlilik konusunda oldukça hassastır. Monero’nun bu kadar popüler olmasının nedeni ise ; herhangi bir merkezinin olmaması  isteyen herkesin kolay bir şekilde transfer yapabilmesi ve üçüncü taraf kişilerce işlemlerin görünmemesidir. İsteyen herkesin kolaylıkla işlem yanını ve gönderimi yapabildiği bu altcoin gizlilik ile ön plana çıkmaktadır.

Önerilen Makaleler

Tether Nedir ? USDT Nedir ? 1 USDT Kaç TL ?
Bitci Nedir ? Bitcicoin Nedir ? Bitcicoin Nasıl Alınır ?
Uniswap Nedir ? UNI Nedir ? Uniswap Kaç TL ?
Ltc Nedir ? Litecoin Nedir ? Litecoin Nasıl Alınır ?
Ons Nedir ? Ons Neden Yükseliyor ? Ons Altın Nasıl Alınır ?

XMR Kaç TL ?

Bilgi Kripto sitesinde , kripto paraların canlı fiyatını görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . Monero ( XRM)  Toplam Arzı ise 17.964.391 XMR‘dir. Bugün Monero Kaç TL ? 1 XMR Kaç TL ?


 

Monero Madenciliği !

Monero Madenciliği  tek başına yada bir madencilik havuzuna katılarak yapılmaktadır. Monero Madenciliği algoritması özellikle küçük düğümleri desteklediği için herp CPU veya GPU’da, Windows, Mac, Linux ve Androidv cihazlarda yapılabilmektedir.

YENİ ÇIKACAK COİNLER

ÖN SATIŞTA OLAN COİNLER

Monero Nasıl Alınır ?

Monero ( XRM) almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. Monero ( XRM) Nasıl Alınır ?

Monero ( XRM) alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman ,Monero ( XRM) in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

binance kayıt

  • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
  • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek için , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance  üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .
  • YENİ ÇIKACAK COİNLER