Altcoin Nedir? Altcoin Nasıl Alınır? Altcoinin Avantajı – Dezavantajı !

Abone Ol 

Kripto para dünyasında ki yaygın inanışın aksine Altcoin bir para biriminin adı değildir. Peki Altcoin Nedir? Altcoin Nasıl Alınır ? Altcoinin Avantajı ! Altcoinin Dezavantajı ! Bu makalemizde buna yer yerip detaylandıralım.

bitci affiliate

Altcoin Nedir?

Daha öncede dile getirdiğim gibi ; yaygın inanışın aksine Altcoin bir para biriminin adı değildir. Aksine Altcoin terimi Bitcoine’e alternatif herhangi bir kripto para birimini ifade etmek için kullanılmaktadır. Örneklendirecek olursak ;  XRP , Ethereum, Litecoin teknik birer altcoin’dir. Bitcoin dışında kalan Ripple, Ethereum, Dash , Litecoin yani Bitcoin dışındaki bütün kripto paralar altcoin kategorisine girmektedir. Bu ifadenin yanı sıra kripto para oyuncuları  genellikle Altcoin terimini piyasa değeri düşük kripto paralar içinde kullanmaktadırlar.

YENİ ÇIKACAK COİNLER

ÖN SATIŞTA OLAN COİNLER

İlk kripto para Bitcoin olarak piyasaya sürülmüştür. Bitcoin’in başarısı ise şuan, 5000i aşkın  farklı coin çeşidine ulaşan diğer dijital paralarının yolunu açmıştır. Piyasada bulunan her altcoin ,  diğerleirnden daha iyi yaptığını ‘ benzersiz işlevselliğe’ sahip olduğunu iddia etmektedir. Buna örnek olarak Litecoin  işlemleri Bitcoinden daha hızlı yürüten kripto paradır. Dash ve Monero ise anonşn yinüne daha çok daha çok odaklanan altcoindir. Bu da neredeyse izlenmesi mümkün olmayan bir hale getirmiştir.

Bazı altcoin’ler , uygulama oluşturmak için daha çok yönlü program dili sunarken, diğerleri Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Ayrıca kayıt defteri alan adı veri depolama işaretçileri gibi , çok özel parasal olmayan kullanım alanlarına hizmet eden altcoin’lerde bulunmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra temel ve teknik işlevselliği olmayan altcoin’lerde bulunmaktadır. Bu nedenle bir altcoin konusunda projeyi emel , teknik işlevselliği , performans ve işlemdeki toplam işlem hacmini incelemek gerekmektedir.

altcoin nasıl alınır

 Altcoinin Avantajı ! Altcoinin Dezavantajı !

Altcoin’lerin bir çok avantajı bulunmaktadır . İşte Altcoinin Avantajı ve Altcoinin Dezavantajı !

 • Bitcoin’den daha fazla  hızlı işlem hızı sunması.
 • Kullanım konforu ve kolay kullanılabilirlik.
 • Yüksek likidite.
 • Finansal araçlara daha kolay erişim.
 • Ucuz madencilik ekipmanları.
 • Finansal araçlara istikrarlı ve kolay bir erişim sağlanması.
 • Madenciliğin hızlandırılması için algoritmada ve program kodunda yapılan değişiklikler.

Atcoin‘lerin pek çok avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Her kripro paranın kendine göre farklı eksiklikleir bulunmaktadır. Altcoinin dezavantajları ;

 • Yatırımcı ve traderlar  kripto para piyasasında gelen  haberlerine , ticari kararlara ve politik haberlere  anında tepki verirler. Bu da coinlerin fiyatlarında keskin değişikliklere sebep olmaktadır.
 • Potansiyel altcoin oranları yatırımcının ilgilisine göre değişiklik göstermektedir. Küçük bir hata payı bile , istikrarsız harekt eden yatırımcının paniklemesine sebep olur. Çok ümit veren bir altcoin de fazla değer kaybettirebilir ve varlığa son verebilmektedir.

altcoin avantaj

Altcoin Nasıl Alınır?

Herhangi bir altcoin almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. 

smart marketing token

Altcoin nasıl alınır ? Alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman ,altcoin lerin çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

binance kayıt

 • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
 • Linke tıklayınız. Daha sonra  sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek için , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı istetecektir.
 • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçebilecektir.
 • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
 • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunmaktadır . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance  üyeliğiniz aktif olacaktır.
 • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .
 • YENİ ÇIKACAK COİNLER