Metaverse’nin Lideri Sandbox (SAND) 360 Milyon Dolar Topladı !

Metaversenin Lideri Sandbox

LONDRA, 18 Ocak (Reuters) – Metaverse oyun şirketi Animoca Brands, Liberty City Ventures liderliğindeki bir finansman turunda yaklaşık 360 milyon dolar topladı, şirket Salı günü yaptığı açıklamada, firmaya 5 milyar dolardan fazla değer verdiğini söyledi. Metaverse’nin Lideri Sandbox (SAND) 360 Milyon Dolar Topladı !

Metaverse’nin Lideri Sandbox (SAND) 360 Milyon Dolar Topladı !

Merkezi Hong Kong’da bulunan Avustralyalı bir şirket olan Animoca Brands, arazi gibi varlıkların genellikle takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) biçiminde satın alınabildiği blok zinciri tabanlı çevrimiçi sanal dünyalara yatırım yapıyor ve bunları inşa ediyor.

Pek çok sözde metaverse ortamında, kullanıcılar arazi satın alabilir, avatar olarak dolaşabilir, oyun oynayabilir ve arkadaşlarla tanışabilir.

Terim, geçen yıl bir teknoloji ve iş terimi haline geldi. Metaverse ile ilgili şirketler, bir yatırım telaşı gördü ve metaverse platformlarının kripto tokenları, Facebook’un (FB.O) konsepte olan bağlılığını belirtmek için adını “Meta” olarak değiştirmesiyle desteklendi. 

Bu arada, NFT’lerin popülaritesi patladı ve satış hacimleri 2021’de 25 milyar dolara yaklaştı  Animoca Brands’in başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu, “Web3” veya metaverse geliştirmenin, kullanıcıların blok zinciri tabanlı varlıklara sahip olmalarına bağlı olduğu görüşünde vokal oldu. 

Animoca Brands, ana pazar yeri OpenSea’de NFT’lerinin her işleminin yaklaşık %7,5’ini alır. OpenSea, ana NFT pazarı ve pazar takipçisi DappRadar’a göre geçtiğimiz ay yaklaşık 3 milyar dolarlık satış hacmi gördü.

Önerilen Makaleler

Animoca Brands 358.888.888 dolar değerinde 111.173.515 hisse ihraç etti ve gelirleri satın almalar, yatırımlar, ürün geliştirme ve popüler fikri mülkiyet lisansları satın almak için kullanacağını söyledi.

Bağış toplama, risk sermayesi şirketi Liberty City Ventures tarafından yönetildi. Gemini Frontier Fund, Sequoia China ve Winklevoss Capital diğer yatırımcılar arasında yer aldı. Şirket, geçen ay yapılan bir hissedar toplantısında, son finansman turunun ardından Siu’nun Animoca Brands’ın yaklaşık %7,3’üne sahip olacağını duyurdu.

Winklevoss Capital ve Gemini’nin kurucusu Tyler Winklevoss, “Animoca Brands, merkezi olmayan oyun ve metaverse alanında lider markalar oluşturdu ve geliştirdi” dedi.

”Vizyonuna muazzam bir inancımız var ve misyonunu desteklemekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Şirket, denetlenmemiş mali tablolarına göre, Eylül 2021 sonundaki 2,9 milyar dolardan, Kasım 2021’in sonunda 15,9 milyar dolar değerinde kripto jetonları gibi dijital varlık rezervlerine sahipti.

Animoca Brands, 2021’de 216 milyon dolar topladı.

SoftBank, Kasım ayında Animoca Brands’in yan kuruluşu The Sandbox’ta 93 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti. 

Coinbase’e göre Sandbox’ın tokeni “SAND” geçen yıl %8,500’den fazla arttı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.