MetaMask, Kullanıcı IP Adresi Verilerini Ticari Amaçlarla Kullanmaz

MetaMask

ConsenSys CEO’su, şirket tarafından geliştirilen MetaMask kripto para cüzdanının kullanıcı IP adresi verilerinden para kazanmadığını iddia ediyor. Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin: MetaMask, Kullanıcı IP Adresi Verilerini Ticari Amaçlarla Kullanmaz!

 Joseph Lubin: MetaMask, Kullanıcı IP Adresi Verilerini Ticari Amaçlarla Kullanmaz!

Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, MetaMask kullanıcılarının gizlilik politikası güncellemesine tepkisine yanıt olarak, kullanıcı IP adresi verilerinin yalnızca yönlendirme için kullanıldığını söyledi.

Lubin, MetaMask‘ın kullanıcının IP adresi verilerini uzaktan prosedür çağrısı (RPC) sağlayıcısına yayınladığını söyledi. Varsayılan olarak bu, kullanıcı ile blok zinciri arasındaki veri alışverişi yönetimi prosedürünün teknik uygulamasından sorumlu olan Infura altyapı şirketidir.

Lubin, Infura ve ConsenSys‘in bu verilerden para kazanmadığını veya kullanmadığını açıkladı. Aynı zamanda Infura, anonimleştirme yöntemleri ve geçici olarak toplanan verilerin tamamen kaldırılması da dahil olmak üzere kullanıcı verilerinin toplanmasını en aza indirecek teknik bir çözüm arıyor.

Ek olarak, ConsenSys başkanı, kripto para birimi topluluğunun merkezi olmayan RPC sağlayıcıları oluşturmak için aktif olarak çalıştığını ve MetaMask kullanıcılarının uygulamalarını alternatif bir RPC veya kendi blok zinciri düğümü olarak belirtebileceğini kaydetti.

ConsenSys’in MetaMask kullanıcılarının cüzdan aktivitelerini takip ettiği bu hafta belli oldu. Kimlikle ilgili verilere ek olarak şirket, şirkete göre iletişim bilgilerini, profil bilgilerini ve diğer kullanıcı verilerini takip ediyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.