Devam Eden Kimlik Avı Saldırısı Bildirildi

circle

USDC stabilcoin ihraççısı Circle, bilgisayar korsanlarının Merkez konsorsiyumunun çalışanları gibi davranarak kullanıcılardan kripto varlıklarını dolandırmaya çalıştıkları kimlik avı saldırılarını bildirdi. Circle, Kullanıcıları Devam Eden Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Uyarıyor!

Circle, Kullanıcıları Devam Eden Kimlik Avı Saldırılarına Karşı Uyarıyor!

Plan oldukça basit saldırganlar, Coinbase borsası ve Circle tarafından oluşturulan Merkez konsorsiyumunun çalışanları adına mektuplar gönderiyor ve “USDC stablecoin’in yeni bir sürümünün ortaya çıktığını” bildiriyor.

Eski tokenları yenileriyle değiştirmek için, kullanıcıların stabilcoin’leri saldırganlar tarafından belirtilen adrese aktarması gerekir.

Circle “Uyarı: Bilgisayar korsanlarının, kullanıcıları USDC’yi bilgisayar korsanı adreslerine aktarmaya ikna etmeye çalıştıkları aktif bir kimlik avı kampanyası var. Dolandırıcılar, Center’ın çalışanları gibi davranırlar. Piyasada USDC’nin yeni bir sürümü yok. Buna kanma!”

Kimlik avı kampanyalarının son aylarda oldukça popüler hale geldiğini unutmayın. Örneğin, yakın zamanda Coinbase, MetaMask, Crypto.Com ve KuCoin kullanıcılarına yönelik kimlik avı saldırıları kaydedildi.

Saldırganlar, kimlik avı iletileri göndermek için saldırıya uğramış bir Microsoft Azure Web Apps hizmetini kullanır.

Ekim ayının sonunda Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao, Google arama hizmetini kripto para birimi kimlik avı sitelerinin reklamını yaptığı için eleştirdi .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.