Bitcoin , FED Haberi Öncesinde 21.000$ ‘a Düştü !

bitcoin düştü

2 gün sürecek olan Fed faiz toplantısı öncesinde ortam gerilmeye başladı . Bitcoin fed kararı öncesinde anlık olarak 21.083 Dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ederken ayılar 20,000 Dolar ‘a olan baskısını sürdürmeye devam diyor .

Lider kripto para birimi geçen hafta 24.000 Dolar fiyat seviyelerinden işlem görürken bu haftaya düşüş ile başlamıştı . Anlık olarak 21.083 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Fakat 21K seviyesinde ki destek uzun süreli dayanabilecek mi bilinmiyor .

Fed Kararı Öncesi Yatırımcılar Riskten Kaçıyor !

Bitcoin’de düşen fiyat hareketleri Fed ‘in 2 gün sürecek olan faiz kararından kaynaklı olduğu düşünülüyor . Federal rezervin ABD merkez bankasıyla yapacağı toplantıda faiz oranlarının 75 baz puan daha artırılması bekleniyor .

ABD merkez bankası, Haziran ayındaki 75 baz puanlık artış da dahil olmak üzere bu yıl gösterge kısa vadeli borçlanma faiz oranlarını zaten %1,5 artırdı. Bununla birlikte 30 yıl içerisinde en fazla faiz artışı olacak . Tüm bu faiz artışları Doların enflasyonunu düşürmeyi hedefliyor .

Bitcoin enflasyona karşı yatırımcıyı korumayı düşünürken , tam tersine yatırımcılar tarafından terk ediliyor . Tüm dünyayı esir alan enflasyonun önümüzdeki yıllarda nasıl bir hale geleceği ise korku ve endişe ile kaplıyor .

An itibariyle Bitcoin ATH seviyesi olan 68.000 Dolardan yaklaşık %70 oranında bir düşüş yaşadı . Kriptoda bir sonraki boğa herkesin merak konusu .

Bitcoin alım-satım işlemlerinizi lider kripto para borsası Binance üzerinden gerçekleştirebilirsiniz . Tüm bunların yanı sıra Bitcoin Stake ve Binance Earn ürünleriyle ekstra pasif gelir sağlayabilirsiniz . Şimdi Binance ailesine katılın !

İlginizi Çekebilir : İlk Kripto Para Bitcoin Değildi !

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.