Maliye bakanı, Kripto Para Birimlerini Yasaklamaya Çağırdı

Maliye bakanı Kripto Para
Abone Ol 

Sağcı siyasi parti ECR’nin Avrupa Parlamentosu’ndaki ekonomik temsilcisi olan eski Belçika maliye bakanı, AB yetkililerini kripto para birimlerini derhal yasaklamaya çağırdı. Eski Belçika maliye bakanı, Avrupa Parlamentosu’nu kripto para birimlerini yasaklamaya çağırdı

Maliye bakanı, Kripto Para Birimlerini Yasaklamaya Çağırdı

Johan Van Overtveldt, kripto para birimlerini zararlı maddeye benzetti ve AB yetkililerini ulusal finansal sistemleri korumak için önlem almaya çağırdı.

Politikacıya göre, önde gelen üç ABD bankasının çöküşünün temel nedeni, kripto varlıklara odaklanmak ve kripto para birimi endüstrisindeki katılımcıların çıkarlarına hizmet etmekti.

Overtveld, Avrupa Parlamentosu Üyelerinin dikkatini kripto odaklı Silvergate Bank ve Silicon Valley Bank’ın çöküşünün sonuçlarının Amerikan finansal sistemiyle sınırlı kalmayıp, Credit Suisse hisselerinin rekor bir düşüşle çökmesi de dahil olmak üzere Avrupa pazarlarına yayıldığına çekti ve likiditeyi sürdürmek için İsviçre Ulusal Bankası’ndan neredeyse 53 milyar dolar borç almaya zorladı.

İlginizi çekebilir

“Mevcut bankacılık krizinden öğrenilmesi gereken önemli bir ders, kripto para birimlerine katı bir yasak getirilmesidir. Ekonomik ve sosyal katma değeri olmayan spekülatif zehir! Hükümet zararlı maddeleri yasaklıyorsa kripto para birimlerini de yasaklamalı” ifadelerini kullandı.

Overtveldt, Avrupa Parlamentosu’nun Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nde Parlamento’daki en büyük beşinci siyasi grup olan Avrupa Sağcı Muhafazakârları ve Reformcuları temsil ediyor.

Daha önce, 2014’ten 2018’e kadar Belçika Maliye Bakanıydı. Avrupa Parlamentosu, AB vatandaşlarının dijital cüzdanlarının mahremiyetini korumak için sıfır bilgi kanıtı teknolojisinin kullanımına ilişkin bir yasa tasarısını oy çokluğuyla kabul etti .

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.